فراهانی در گفتگو با فیلم نت:

فیلم اولی ها انگیزه بالایی دارند/ «رقص آوا» نگاه شرافتمندانه دارد

فیلم اولی ها انگیزه بالایی دارند/ «رقص آوا» نگاه شرافتمندانه دارد
نویسنده و بازیگر سینما گفت: کار کردن با یک کارگردان کار اولی برای من خیلی انگیزه شده است به دلیل اینکه انگیزه بالایی دارند.

نازنین فراهانی بازیگر فیلم موقت در گفتگو با فیلم نت، در پاسخ به این سوال که آیا بازی در فیلم یک کارگردان فیلم اولی برای شما ریسک نبود؟ گفت: این اولین باری نیست که من در کار یک کارگردان کار اولی کار می کنم و برای من اول فیلمنامه مهم است و کار کردن با یک کارگردان کار اولی برای من خیلی انگیزه شده است به دلیل اینکه انگیزه بالایی دارند.

وی افزود: امیر عزیزی را از قبل می شناختم و با ذهنیت و تفکرش در مورد سینما آشنا بودم و در 2 سالی که فیلمنامه  فیلم «موقت» را می نوشت در جریان آن بودم.

فیلم «نورا» در جشنواره فیلم فجر پذیرفته نشد

بازیگر فیلم «موقت» درخصوص حضورش در جشنواره فیلم فجر گفت: قرار بود فیلم «نورا» به کارگردانی وحید فرشاد را در جشنواره فجر در بخش هنر و تجربه داشته باشم که فکر کنم پذیرفته نشده است.

فراهانی در خصوص تجربه هر 2 حوزه بازیگری و فیلمنامه نویسی، گفت: اگر بخواهم بین فیلمنامه نویسی و بازیگری یکی را انتخاب کنم بازیگری برایم جدی تر است، البته نوشتن داستان و فیلمنامه همیشه برایم دغدغه بوده است ولی خب تجربه جلوی دوربین هیجان بیشتری برای من دارد.

وی در پاسخ به این سوال که شما 4 سال پیش فیلمنامه ای به نام «رقص آوا» نوشتید و سرنوشت نهایی آن معلوم نشد، آیا قرار است ساخته شود یا نه؟ گفت:  فیلمنامه «رقص آوا» برای 4 سال پیش است و من به شخصه خیلی به این فیلمنامه اعتقاد دارم و در مورد چند “ف اح ش ه” است و نگاه شرافتمندانه ای به این آدم ها شده است و احتمالا این خط قرمز ها تا امروز اجاره ساخت به این فیلمنامه نداده است.

فیلمی در مورد زنان “ف اح ش ه” در دست یک تهیه کننده خصوصی

نویسنده فیلمنامه «رقص آوا» با بیان اینکه این فیلمنامه را به یک تهیه کننده واگذار کرده ام، گقت: اگر قرار باشد این فیلمنامه ساخته شود حتما بازنویسیش می کنم چون سالهای زیادی از آن گذشته و می دانم نکته هایی دارد که حتما باید عوض شود ولی در این چند سال اتفاقی متاسفانه نیافتاده است، چند بار با تهیه کننده صحبت کردم و معتقدند که  الان وقتش نیست.

فراهانی گفت: ممکن است در مورد این قشر در این چند سال فیلم هایی ساخته شده باشد که باید ببینم موضوعات مشترک بین این فیلم ها و فیلمنامه من چقدر وجود دارد و قطعا نگاه من هم بعنوان فیلمنامه نویس تغییر کرده و عوض می شود البته این فیلمنامه جزو موضوعاتی است که خیلی دوست دارم حتما ساخته شود.

وی درخصوص زاویه نگاهش به سوژه فیلم گفت: مهمترین چیزی که در این فیلمنامه وجود دارد این است که نباید قضاوت کنیم و و اینکه چرا وجود دارند خیلی مطرح نیست بالاخره وجود  دارند و هیچوقت نشده که نباشند و در فیلمنامه از این زاویه نگاه کرده ام که اگر بخواهند کاری کنند و یا نباشند چه اتفاقی رخ می دهد.

بازیگر فیلم موقت اگر قرار باید برای بازنویسی و رعایت خط قرمزها آنچیزی که در ذهن شما است از بین برود موافق ساخت آن هستید؟ گفت: اگر قرار باید بازنویسی به اینجا برسد نه چنین کاری نمی کنم و اگر قرار باشد چنین اتفاقی رخ دهد چون به لحاظ حقوقی واگذار کرده ام از اسم خودم انصراف می دهم.

نمی دانم ایده فیلمنامه «رقص آوا» از کجا آمد

فراهانی با اشاره به چگونگی شکل گیری ایده این فیلمنامه، گفت: ایده این فیلمنامه از جایی نیامد و به یکباره به ذهن من رسید و شروع به نوشتن کردم و واقعا نمیدانم از کجا شکل گرفت.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص تحقیق برای نوشتن «رقص آوا» گفت: در زمانی که من مشغول نوشتن بودم فردی بود که مشغول تحقیق در مورد این قشر بود و فیلم هایی داشت و یکی 2 نفر هنم به من معرفی شدند که به دیدن آنها رفتم و فضای خانه و شکل حرف زدن و تیکه هایی که به هم می گویند را دیدم.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *