برزگر در گفتگو با فیلم نت:

در مورد پوستر فجر صحبت نمی کنم/در اختتامیه فیلم فجر حضور ندارم

در مورد پوستر فجر صحبت نمی کنم/در اختتامیه فیلم فجر حضور ندارم
طراح پوستر جشنواره فجر با امتناع از صحبت در مورد پوستر این دوره از جشنواره گفت: فقط خوشحالم که که امسال این پوستر هست.

 

مجید برزگر کارگردان و طراح پوستر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در گفتگو با فیلم نت، در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین فیلمش با عنوان «یک شهروند کاملا معمولی» و عدم حضورش در جشنواره فیلم فجر گفت: «یک شهروند کاملا معلومی» فیلم سوم  بلند من است که زمستان سال گذشته فیلم برداری آن آغاز شد و تابستان امسال فیلم آماده شد و در بخش مسابقه جشنواره شیکاگو پذیرفته شد و ما هم شرکت کردیم و این فیلم در جشنواره تسالونیکی و چند جشنواره بین المللی دیگر هم شرکت کرد.

در بخش مسابقه ملی ثبت نام نکردم و هیات انتخاب فیلمم را ندید

وی افزود: بعد از جشنواره شیکاگو، برای جشنواره فیلم فجر متقاضی شرکت در بخش سودای سیمرغ بودیم که متاسفانه در جشنواره فجر یک قانون قدیمی وجود دارد که هنوز کسی ریشه این قانون را نمی داند و فیلم ایرانی که قبل از جشنواره فجر در جشنواره خارجی شرکت کرده باشد نمی تواند برای بخش اصلی تقاضا بدهد که این اتفاق برای من در مورد فیلم پرویز و هم یک شهروند کاملا معمولی این اتفاق رخ داد.

طراح پوستر جشنواره فیلم فجر گفت: اتمسال من تعجب می کند چون جشنواره فجر بخش بین الملل خود را از بخش ملی جدا کرد و فکر می کردم این قانون لغو خواهد شد و فیلم من چند فیلم دیگر که قبل از جشنواره در خارج نمایش داده می شود بتواند در جشنواره فجر و سودای سیمرغ شرکت کند و دبیرخانه جشنواره فجر اعلام کردند که ما اجازه شرکت نداریم و لذا اصلا ثبت نام نکردیم و هیات انتخاب فیلم ما را ندیده است.

نمیخواستم تقویم یکساله جشنواره های خارجی را از دست بدهم

برزگر ادامه داد: تنها بخشی که می توانستم شرکت کنم بخش هنر و تجربه بود که در این بخش شرکت کردم و امیدوارم در این بخش فیلم انتخاب شود و بتوانیم در ایام جشنواره فیلم فجر این فیلم را ببینیم.

وی در پاسخ به این سوال که شما این تجربه را در فیلم «پرویز» داشتید، به این نتیجه نرسیدید که اول فیلمتان در داخل ایران دیده شود و بعد در جشنواره های خارجی شرکت کنید؟ و یا نه عمدی در کار است که اول در جشنواره خارجی نمایش داده می شود؟ گفت: در این موضوع عمدی در کار نیست که مثلا عمدا اول به جشنواره های خارجی می دهم و بعد فیلبم را به فجر ارائه کنم، این موضوع بی اهمیتی به جشنواره فجر نیست بلکه اگر اول تابستان که فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» به پایان رسید جواب مثبت به جشنواره شیکاگو نمی دادم باید یک سال صبر می کردم و تقویم یکساله همه جشنواره ها را از دست می دادم و تصمیم من و تهیه کننده این بود که فیلم را در خارج از ایران شرکت بدهیم.

در مراسم اختتامیه فجر حضور ندارم

کارگردان فیلم «پرویز» و «یک شهروند کاملا معمولی» گفت: به نظر من خیلی از کشورهایی که صاحب سینما هستند و جشنواره های ملی دارند هیچوقت این 2 موضوع را با هم ترکیب نمی کنند و هم فیلم را به جشنواره خارجی می دهند و هم در جشنواره های ملی خودشان از فیلم حمایت می کنند، منظور من از حمایت این است که هیات انتخاب جشنواره فجر این فیلم را ببیند و ممکن بود در بین 22 فیلم نباشد ولی من دوست داشتم ببینم در این آزمون یک ساله سینمای ایران فیلم من کجا قرار دارد.

برزگر درخصوص حضورش در مراسم اختتامیه فیلم فجر گفت: یک فیلم جدید به نام « والدراما» که در بخش ژنراسیون فستیوال برلین انتخاب شده است و در ایام اختتامیه در برلین هستم و لی در مراسم افتتاحیه حضور دارم.

در مورد پوستر صحبت نمی کنم

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص طراحی پوستر جشنواره فجر گفت: در مورد پوستر جشنواره فجر صحبت نمی کنم و فقط خوشحالم امسال این پوستر هست.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *