در گفت‌وگوی ویدئویی با فیلم‌نت نیوز؛

مازیار هاشمی: موفق شدیم حرفمان را بزنیم

مازیار هاشمی: موفق شدیم حرفمان را بزنیم

سید مازیار هاشمی تهیه‌کننده فیلم مستند «بچه خور» که جایزه بهترین فیلم کوتاه را در جشن مستقل فیلم کوتاه دریافت کرد، در بخش از گفت‌وگوی خود با خبرنگار فیلم‌نت نیوز، درباره سرمایه‌گذاری و تولید در عرصه فیلم کوتاه گفت: «اساسا وقتی که کسی برای کاری دغدغه‌مند شود، چه عرصه فیلم کوتاه چه عرصه‌های دیگر، ریسک می‌کند و به آن عرصه ورود می‌کند.»

او ادامه داد: «ما یک موسسه خصوصی بنام هنر ایده بنیان داریم که این فیلم محصول این موسسه و کاملا با سرمایه‌گذاری شخصی است. سیاست ما فقط به سرمایه‌گذاری و فعالیت در عرصه فیلم کوتاه خلاصه نمی‌شود و سریال‌های تلویزیونی و فیلم مستند هم در این موسسه تولید می‌شود. موسسه هنر ایده بنیان سابقه 15سال تولید آثار سینمایی و هنری را به همراه دارد.»

هاشمی اظهار کرد: «من شخصا هم در حوزه سینما تحصیل کرده‌ام و هم حدود 20 سال است در این عرصه فعالیت می‌کنم. اساسا از آن جنس تهیه‌کننده‌ها هستم که دغدغه متن و موضوع دارم و خسلس نگاه معامله‌گرانه یا سودجویانه به خصوص در عرصه فیلم کوتاه ندارم. ممکن است در عرصه‌های دیگر فیلم‌سازی درآمد برایم اهمیت داشته باشد اما در عرصه فیلم کوتاه اینطور نیست.»

او افزود: «فیلم «بچه خور» بر اساس دغدغه موضوعی که بین من و محمد کارت مشترک بود شکل گرفت و پیش رفت. متن چند بار بازنویسی شد و بعد از کامل شدن وارد پرسوه تولید شد.»

تهیه‌کننده «بچه خور» اظهار کرد: «اولین جایزه که برای این فیلم دریافت کردیم سیمرغ بهترین فیلم از جشنواره فیلم فجر بود و این دومین جایزه فیلم است.»

او ادامه داد: «آنقدر حرف فیلم و دغدغه‌ای که داریم برایمان اهمیت دارد که هیچ سود و زیانی حال ما را تغییر نمی‌دهد چون موفق شدیم حرفی که به دنبالش بودیم را به  شکل حرفه‌ای بزنیم و خدا را شکر می‌کنیم که فیلم موفقی بوده و بازخوردهای خوبی از کسانی که فیلم را دیده‌اند دریافت می‌کنیم.»

گزارشگر: ندا کوهی

تصویربردار: وحید نجف‌زاده

 

با کیفیت 720

با کیفیت 480

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه(1)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *