در گفت‌وگوی ویدئویی با فیلم‌نت نیوز:

سیدزاده: حامی جوانان فیلمساز با ژن خوب هستم

سیدزاده: حامی جوانان فیلمساز با ژن خوب هستم

سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده فیلم «شماره 17 سهیلا» در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره اکران‌های خصوصی که برای فیلم‌هایی که تهیه‌کنندگی آنها را بر عهده دارد برگزار می‌گند، گفت: «هر آنچه که هست احترام به هنرمندان است. من با سینما بزرگ شده‌ام و در این مدت که تهیه‌کنندگی انجام می‌دهم همیشه این مسائل را رعایت کرده‌ام و تهیه‌کنندگی جزو اهداف بلند مدت من بوده است.»

سیدزاده درباره اینکه غالبا تهیه‌کنندگی آثار فیلمسازان جوان را بر عهده می‌گیرد، گفت: «من حامی جوانان فیلمساز با ژن خوب هستم. سعی می‌کنم زمینه‌ای را برای فیلمسازان جوان و با استعدادی که شرایط مناسب برای ابراز استعداد خود ندارند، فراهم کنم. اگر از بین هر ده فیلمساز، دو جوان با استعداد پیدا شود، من کار خود را انجام داده‌ام و به اهدافم رسیده‌ام.»

سیدزاده درباره فیلم «شماره 17 سهیلا» و اکران کوتاه مدت آن در سینماها گفت: «فیلم «شماره 17 سهیلا» جزو فیلم‌هایی است که توانسته به یکی از موضوعات روز اجتماعی در مورد خانم‌ها بپردازد و امیدوارم که بتواند در این دو هفته‌ای که سرگروهی پردیس سینمایی کورش را داریم، فروش خوبی داشته باشد. گرچه فرصت اکران ما محدود است اما من امیدوارم با حفظ کف فروش بتوانیم به اکران خود در این پردیس سینمایی ادامه دهیم.»

سیدزاده درباره موضوع جنجالی فیلم «شماره 17 سهیلا» گفت: «این فیلم در قالبی دراماتیک به مشکلات دختران جامعه که سن ازدواج آنها بالا رفته است، می‌پردازد. نویسنده کاملا متن را مطابق شرایط روز نوشته و به درام تبدیل کرده است. فیلم «شماره 17 سهیلا» جزو فیلم‌هایی است که روی پرده سینما همه آن را پسندیده‌اند و در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و جشنواره سلامت مورد استقبال مخاطبان و منتقدان قرار گرفت. این فیلم در چهار جشنواره خارج از کشور شرکت داشته، مجسمه طلایی جشنواره ژنو و جایزه بهترین فیلم در جشنواره فیلم‌های ایرانی کلن را بدست آورده، در جشنواره لبنان حضور داشته و هم‌اکنون نیز در جشنواره فیلم‌های پاریس حضور دارد.»

گفت‌وگو: ندا کوهی

تصویربردار: وحید نجف‌زاده

با کیفیت 720

با کیفیت 480

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *