در گفت‌وگوی ویدئویی با فیلم‌نت نیوز؛

امیررضا خادم از علایق خود به سینما و تئاتر گفت

امیررضا خادم از علایق خود به سینما و تئاتر گفت

امیررضا خادم قهرمان پیشکسوت کشتی جهان و المپیک در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره علائق خود به سینما گفت: «بیشتر فیلم‌ها و تئاترها را می‌بینم و جزو طرفداران سینما و تئاتر هستم.»

او درباره اوضاع ورزش طی ماه‌های اخیر گفت: «روزهای خوبی را در جام جهانی و بازی‌های آسیایی پشت سر گذاشتیم و مردم از ورزش کشور در ماه‌های اخیر رضایت دارند.»

نماینده مردم تهران در هفتمین دوره مجلس شواری اسلامی، درباره نتایج تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه گفت: «تیم فوتبال ما در جام جهانی بازی‌های خوبی را ارائه داد و بازی با قهرمان اروپا و قهرمان جهان در دوره‌های گذشته حرکت رو به جلو برای فوتبال ما بود. البته مردم انتظار صعود تیم ملی فوتبال به مرحله بعد را داشتند که انتظار به جایی هم بود، اما متاسفانه این اتفاق در جام جهانی روسیه رخ نداد و امیدواریم در جام جهانی قطر صعود از مرحله گروهی برای فوتبال ایران اتفاق بیفتد.»

خادم درباره علت حضور مردم در خیابان‌ها بعد از باخت به اسپانیا گفت: «متاسفانه در کشور موضوعات خوشحال‌کننده کم داریم و به همین دلیل مردم ما برای باخت جلوی اسپانیا هم به خیابان‌ها می‌آیند. خوشبختانه حوزه هنر و ورزش محلی برای خوب شدن حال مردم و تولید شادی برای آنها شده است. هنر و ورزش پیشرو در نشاط اجتماعی و غرور ملی ایرانیان هستند.»

او ادمه داد: «فیلمسازان و سینماگرانی چون اصغر فرهادی، مجید مجیدی و شهاب حسینی و مرحوم عباس کیارستمی با افتخارآفرینی در جشنواره‌های بزرگ دنیا باعث غرور ملی شدند. در ورزش نیز فوتبالیست‌ها، کشتی‌گیران، والیبالیست‌ها و سایر رشته‌های ورزشی باعث غرور ملی برای مردم ایران می‌شوند.»

معاون وزیر ورزش درباره حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای دیدن بازی‌های ایران در جام جهانی گفت: «خواسته یا ناخواسته ورود بانوان به ورزشگاه‌ها اتفاق خواهد افتاد. برای بازی‌های جام جهانی این اتفاق در ورزشگاه آزادی رخ داد. قصد ما در وزارت ورزش و جوانان، حضور خانواده‌ها در کنار یکدیگر در ورزشگاه‌هاست، البته تمام این صحبت‌ها با حفظ شئونات اسلامی و ایرانی رخ خواهد داد، چون ما مردمانی اخلاق‌مدار داریم.»

او درباره رابطه سینما و ورزش گفت: «اتفاقی که تاکنون رخ داده راضی‌کننده نیست و باید بیشتر برای ایجاد ارتباط بین سینما و ورزش تلاش کرد. ورزش و سینما از حداکثر ظرفیت برای ایجاد ارتباط با یکدیگر استفاده نکرده‌اند. من از کودکی به سینما علاقه‌مند بودم و یک موسسه فرهنگی هنری هم داریم که فعالیت‌های سینمایی و نمایشی هم دارد. این موسسه سال قبل یک تئاتر در سالن حافظ روی صحنه برد و امسال هم یک تئاتر در ایرانشهر روی صحنه داشتیم.»

خادم در پایان اظهار کرد: «خیلی از حرف‌های ناگفته را می‌توان در حوزه فرهنگ و ورزش بازگو کرد، البته تاکنون به خوبی از این ابزار استفاده نشده است.»

گزارشگر: ندا کوهی

تصویربردار: وحید نجف‌زاده

با کیفیت 480

با کیفیت 720

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *