در گفت‌وگوی ویدئویی با فیلم‌نت نیوز؛

ابوالحسن داودی: خیلی مواقع بازیگرها نمی‌توانند استار شوند

ابوالحسن داودی: خیلی مواقع بازیگرها نمی‌توانند استار شوند
ابوالحسن داودی فیلم «پاسیو» را فیلمی مورد قبول دانست و با اعطای نمره قبولی به مریم بحرالعلومی کارگردان این فیلم گفت: کارگردان جوان «پاسیو» اصراری به این نداشت که خودش را به رخ مخاطبان بکشاند و نکته قابل توجه این فیلم، عدم شیفتگی فرمالیستی کارگردان بود.

ابوالحسن داودی کارگردان نام آشنای سینمای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره فیلم «پاسیو» گفت: «به عنوان اولین کار یک کارگردان فیلم اولی فیلم بسیار خوبی را روی پرده دیدم. سکانس‌های شهری که در فیلم «پاسیو» گرفته شده بود از نظر من سکانس‌های بسیار خوبی بود. به عنوان یک کارگردان فیلم اولی باید به مریم بحرالعلومی نمره قبولی داد.»

او درباره بازی بازیگران «پاسیو» گفت: «بازی بازیگران این فیلم تا حدودی همخوانی نداشت و بازی حرفه‌ای بهناز جعفری در برخی صحنه‌ها در مواجهه با بازی آماتورگونه برخی از بازیگران نمود داشت. نکته قابل توجه این فیلم، عدم شیفتگی فرمالیستی کارگردان بود. در سینمای ایران و در بین کارگردانان جوان این نوع نگاه فرمالیستی مد شده و این موضوع ارتباط مخاطب با فیلم را سخت می‌کند. این که کارگردان جوان «پاسیو» اصراری به این نداشت که خودش را به رخ مخاطبان بکشاند، برای من جالب توجه بود، این نوع کارگردانی همیشه جزو سلیقه من بوده است. کارگردان باید یک موجود ناپیدا باشد و مخاطب در فیلم «پاسیو» به دنبال کارگردان نیست.»

داودی درباره تفاوت استار با بازیگر گفت: «شاید برخی افراد از صحبت‌های من ناراحت شوند اما بازیگری با استار بودن متفاوت است. خیلی مواقع بازیگرها نمی‌توانند استار شوند چون قواعد استار بودن را نمی‌دانند. اینکه یک بازیگر نمی‌تواند ستاره باشد دلیل بر بی‌کیفیت بودن بازی او نیست.»

خواستم ثابت کنم می‌توانم فیلمی بسازم که رکورد فروش را بشکند

او درباره فیلم «هزارپا» و رکوردی که در فروش داشته گفت: «از روز اولی که شروع به ساخت فیلم «هزارپا» کردم، گفتم که این فیلم را صرفا برای مردم می‌سازم. بلایی که سر فیلم قبلی آوردند و ۸ سال توقیف بود باعث شد «هزارپا» را بسازم. خواستم ثابت کنم که اگر بخواهم می‌توانم فیلمی بسازم که هم رکورد فروش را داشته باشد  و هم بتواند تماشاگر را با خود همراه کند.»

کارگردان «هزارپا» ادامه داد: «اینکه فکر کنند با گوشه رینگ انداختن و در تنگنا قرار دادن یک کارگردان می‌توانند او را از میدان به در کنند کاملا در اشتباه هستند.»

داودی در پایان و درباره ساخت فیلم جدیدش گفت: «من کارگردان تنبلی هستم و بین هر فیلمی که می‌سازم با فیلم بعدی ۲ یا ۳ سال فاصله می‌اندازم. هنوز برای اظهار نظر درباره ساخت فیلم بعدی زود است و فعلا در حال استراحت هستم.»

گزارشگر: ندا کوهی

تصویربرداد: وحید نجف‌زاده

 

با کیفیت 720

با کیفیت 480

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *