در واکنش به گرانی بلیت‌های تئاتر

هادی مرزبان: مردم را از تئاتر فراری می‌دهند

هادی مرزبان: مردم را از تئاتر فراری می‌دهند
هادی مرزبان که این روزها نمایش «آهسته با گل سرخ» را روی صحنه تماشاخانه سنگلج دارد، درباره بهای سنگین بلیت برخی از تئاترها و آسیبی که این موضوع به تئاتر وارد می‌کند، گفت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، هادی مرزبان کارگردان تئاتر که این روزها نمایش «آهسته با گل سرخ» را روی صحنه تماشاخانه سنگلج دارد در واکنش به هزینه گزاف بلیت برخی تئاترها گفت: «اشکال کار اینجاست که خیلی از دوستان گمان می‌برند تئاتر هم هندوانه است که اگر گران‌تر باشد، پس لزوما بهتر است. نه من و نه هیچ کدام از بچه‌هایی که با من کار می‌کنند میلیارد نیستند اما ما برایمان مهم است که تماشاگر بتواند بیاید تئاتر تماشا کند و سعی کنیم پای مردم را به تماشاخانه‌ها باز کنیم نه اینکه آن‌ها را فراری دهیم.»

او ادامه داد: «یک کارمند در بهترین حالت حدود حقوقش بین دو تا سه میلیون است، همین آدم چطور می‌تواند برای تماشای نمایش من که بلیتش تازه 40 هزار تومان است، هزینه کند چه برسد به رقم‌های بالاتر! گواه این مسئله هم این است که بلیت‌های نمایش ما برای روز یکشنبه که نیم بها است از یک هفته جلوتر خریداری می‌شود پس برای مردم مهم است که همین بلیت 40 هزار تومانی را هم نصف قیمت تهیه کنند.»

مرزبان از نیم بها شدن بلیت‌های نمایش خود در روز دوشنبه خبر داد و گفت: «با وجود آنکه در تمام روزهای اجرا سالن پر است و مردم استقبال خوبی از نمایش «آهسته با گل سرخ» داشتند اما وقتی دیدم برای روزهای یکشنبه که بلیت نیم بها است از ده روز جلوتر برنامه‌ریزی می‌کنند ترجیح دادم بخاطر همین شور و علاقه مردم روز دوشنبه را هم برای نمایش خودمان نیم بها اعلام کنم.»

این کارگردان پیشکسوت تئاتر ادامه داد: «ما در همان سالن‌های طراز اول هم کار روی صحنه برده‌ایم و همان موقع هم چانه می‌زدیم که قیمت بلیت‌ها را پایین بیاورند چرا که معتقدم شرایط مطلوبی باید برای دو قشر وسیع کارمند و دانشجو فراهم شود. می‌گویند باید تئاتر در سبد فرهنگی خانواده‌ها قرار بگیرد در صورتی که خودشان کاری می‌کنند که مردم فراری شوند.»

میترا حجار سام قریبیان آهسته با گل سرخ

نمایش «آهسته با گل سرخ» به نویسندگی اکبر رادی و کارگردانی هادی مرزبان از ۲ آبان ماه هر شب ساعت ۲۰ در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه رفته است.

این نمایش از آثار دهه شصت اکبر رادی، درباره چالش‌های اجتماعی یک خانواده بازاری است. مرزبان پیش از این نیز آثاری چون «تانگوی تخم‌مرغ داغ»، «ملودی شهر بارانی»، «هاملت با سالاد فصل» و … به قلم اکبر رادی را روی صحنه برده است.

در نمایش «آهسته با گل سرخ»، حبیب اسماعیلی، محمد حاتمی، میترا حجار، سام قریبیان و فریبا کوثری (به ترتیب حروف الفبا) نقش‌آفرینی می‌کنند.

سایر عوامل گروه عبارتند از: مدیر تولید و دستیار کارگردان و عکاس: امیر کورش اعرابی، طراح صحنه: وحید لاری، طراح نور: امیر ترحمی، طراح گریم: فریبا نور شعاع حسینی، طراح پوستر و بروشور: پریسا فلاح‌زاده، طراح صدا و آهنگساز: پوریا نوروزی.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت‌ نمایش «آهسته با گل سرخ» می‌توانند به سایت تیوال یا گیشه تماشاخانه سنگلج مراجعه کنند.

فریبا کوثری آهسته با گل سرخ

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *