گزارش اختصاصی فیلم‌نت نیوز

جشنواره تئاتر فجر 97 از ابتدا تا امروز

جشنواره تئاتر فجر 97 از ابتدا تا امروز
جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مهم‌ترین رویداد تئاتری ایران است که همه ساله به صورت رقابتی و در بخش‌های مختلف در بهمن ماه برگزار می‌شود. 

به گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از 22 بهمن ماه تا 4 اسفند ماه 97 برگزار خواهد شد.

برگزارکنندگان این جشنواره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز هنرهای نمایشی، مؤسسه بین‌المللی تئاتر و انجمن هنرهای نمایشی ایران هستند.

نادر برهانی مرند طی احکامی پیمان شریعتی را به عنوان مدیر اجرایی، اتابک نادری را به عنوان مدیر فجر استانی، سامان خلیلیان را به عنوان مدیر بخش خیابانی و دیگر گونه‌های اجرایی، مهدی حاجیان را به عنوان مدیر برنامه‌ریزی و هماهنگی، وحید لک را به عنوان مدیر تشریفات و تبلیغات و عباس اقسامی را به عنوان مشاور منصوب کرد.

همچنین برهانی مرند طی احکامی جداگانه سلما سلامتی و ندا هنگامی را به عنوان مدیران بخش‌های نمایشنامه‌نویسی و به علاوه فجر معرفی کرد.

دبیر جشنواره علی عابدی را نیز به عنوان قائم مقام دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منصوب کرد.

بر اساس اعلام دبیرخانه تئاتر فجر در پایان مهلت مرحله اول ثبت نام آثار، 488 اثر به دبیرخانه ارسال شده است که به شرح زیر است:

مسابقه تئاتر صحنه‌ای ایران (بخش 1 و 2) 229 اثر

مسابقه تئاتر بین‌الملل 47 اثر

تئاتر خیابانی 40 اثر

دیگر گونه‌های تئاتری 118 اثر

بخش نمایشنامه‌نویسی 54 اثر

همچنین به زودی هیئت انتخاب جشنواره، بررسی‌های خود را روی این آثار آغاز خواهند کرد تا آثار راه یافته به این دوره از جشنواره مشخص و معرفی شوند.

گزارش از مریم صیاد مقدم

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *