سازمان دامپزشکی، جشنواره فیلم و عکس برگزار می‌کند

«ناصر باکیده» دبیر جشنواره فیلم و عکس بیطار شد

«ناصر باکیده» دبیر جشنواره فیلم و عکس بیطار شد
بعد از برگزاری جشنواره‌های تخصصی فیلم و عکس غیر سینمایی مثل جشنواره‌های سلامت، جشنواره فیلم و عکس سبز و ... سازمان دامپزشکی هم صاحب جشنواره‌ی تخصصی فیلم کوتاه و عکس شد. اولین دوره‌ی این جشنواره پاییز امسال با نام «بیطار» برگزار می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، با حکمی که  از طرف رئیس سازمان دامپزشکی کشور صادر شد، «ناصر باکیده» دبیر نخستین جشنواره‌ی تخصصی فیلم و عکس بیطار شد. اولین جشنواره‌ی تخصصی «بیطار» پاییز امسال برگزار می‌شود.

  در حکم دکتر مهدی خلج، رئیس سازمان دامپزشکی کشور برای انتصاب ناصر باکیده در مقام دبیری این جشنواره آمده است: «جناب آقای ناصرعلی باکیده، با سلام و احترام، با توجه به شایستگی و تجارب جنابعالی در برگزاری جشنواره‌های سینمایی به موجب این ابلاغ به عنوان دبیر نخستین جشنواره تخصصی بیطار (فیلم و عکس) منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از درگاه حضرت احدیت و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان دامپزشکی کشور و جامعه سینمایی در راه برگزاری هر چه بهتر جشنواره، بیش از پیش موفق باشید.»

ناصر باکیده علاوه بر تجربه‌های مختلف در عرصه مسئولیت اجرایی و دبیرخانه جشنواره‌های فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، جشنواره فیلم کوتاه حسنات، جشنواره فیلم تسنیم و مدیریت امور استان‌های جشنواره‌های فجر، کودک و یاس در دوره‌های مختلف، دبیری چهار دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران، جشنواره فیلم صنعتی (دومین دوره) و … را در کارنامه دارد. او پیش از این مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و معاون اجرایی موسسه امور جشنواره‌ها بوده و نام او به عنوان موسس جشنواره ملی فیلم و عکس نماز و نیایش و موسس اتحادیه فیلمسازان کوتاه کشورهای اسلامی (با 28 کشور اسلامی) ثبت شده است.
از دیگر سابقه‌های فرهنگی او می‌توان به  مدیریت امور جشنواره‌های بنیاد سینمایی فارابی، تاسیس انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر سنندج، مدیریت اداره ارشاد بانه و بیجار، مدیریت دفاتر انجمن سینمای جوانان در استان تهران و دفتر کرج، مدیریت تولید انجمن سینمای جوانان ایران، مشاوره مدیرعامل و مدیریت تولید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، معاونت فرهنگی بنیاد ملی مد و لباس ایران اسلامی، مشاوره عالی مرکز مستندسازی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، عضو شورای بازبینی آثار ویدئویی سازمان سینمایی و … اشاره کرد.
او همچنین تدریس رشته‌های فیلمسازی و عکاسی، عضویت در هیات‌های انتخاب و داوری جشنواره‌های مختلف سینمایی، همکاری با دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و تهیه‌کنندگی برنامه‌های تلویزیونی و کارگردانی بیش از 45 فیلم مستند، کوتاه و داستانی را در کارنامه دارد.

اولین جشنواره فیلم کوتاه و عکس «بیطار» همزمان با روز ملی دامپزشکی از طرف سازمان دامپزشکی کشور در تهران برگزار می‌شود. به زودی فراخوان حضور در این جشنواره از طرف دبیرخانه این جشنواره منتشر خواهد شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *