رقابت فیلم کوتاه ایرانی با فیلم‌های اروپایی

«روتوش» به جشنواره کراکوف می‌رود

«روتوش» به جشنواره کراکوف می‌رود
فیلم کوتاه «روتوش» که در سی‌و‌پنجمین جشنواره‌ی فیلم فجر به عنوان بهترین فیلم کوتاه جشنواره تقدیر شد، در لهستان به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، جشنواره فیلم کراکوف یکی از قدیمی‌ترین رویدادهای سینمایی اروپا است که از سال ۱۹۶۱ تاکنون هرساله در شهر کراکوف لهستان برگزار می‌شود. این جشنواره مدعی کشف فیلمسازان لهستانی همچون کریستوف کیشلوفسکی، وویچخ ویشنیوفسکی، بودان دزیفورسکی و مارتسل ووزینیسکی است.

فیلم کوتاه روتوش که پیش از این سیمرغ بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم فجر و جایزه بهترین فیلم جشن خانه سینما را از آن خود کرده بود، از تاریخ ۲۸ می تا ۶ ژوئن ( ۷ الی ۱۴ خرداد)  به عنوان نماینده سینمای ایران در این رویداد سینمایی بزرگ با یازده فیلم داستانی دیگر از فرانسه، ترکیه، لهستان، آمریکا و آلمان رقابت خواهد کرد.
۱۰ فیلم مستند کوتاه و ۱۰ انیمیشن کوتاه نیز در دو بخش جداگانه به رقابت با هم خواهند پرداخت. در نهایت فیلم‌های برگزیده این جشنواره وارد رقابت‌های جوایز سینمای اروپا و جوایز اسکار می‌شوند.

 سونیا سنجری، محمدحسین زیکساری، هانا فولادی فرد، آزاده آبادپور، سیامک فارسی، هانیه مفلح، فروغ عزیزی، نگین احمدی، شیرین هراتی بازیگران فیلم کوتاه روتوش بوده‌اند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *