سکوت براى دومین بار به اسكار معرفى شد

جایزه بزرگ جشنواره لیدز برای فیلم کوتاه «سکوت»

جایزه بزرگ جشنواره لیدز برای فیلم کوتاه «سکوت»
فیلم کوتاه «سکوت» با دریافت جایزه بزرگ سی‌امین دوره جشنواره لیدز انگلستان برای دومین بار ظرف یک ماه گذشته به اسکار معرفی شد.

به گزارش فیلم نت نیوز، سی امین جشنواره لیدز که هر ساله در کشور انگلستان برگزار می شود یکی از مهم‌ترین جشنواره های فیلم اروپاست.این فستیوال از معدود جشنواره هایی است که هر ساله فیلم منتخب خود را به آکادمی اسکار معرفی می کند. جشنواره لیدز امسال جایزه بزرگ خود را به فیلم کوتاه «سکوت» به کارگردانى مشترک على عسگرى و فرنوش صمدى اهدا کرد.ولنتینا کارنلوتی و فاطیما الاکس  بازیگران فیلم کوتاه «سکوت» هستند.

این فیلم به زبان های کردی، انگلیسی و ایتالیایی ساخته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: فاطیما باید خبری که از دکتر شنیده برای مادرش ترجمه کند ولی او به جای این کار سکوت اختیار می کند.

فیلم کوتاه «سکوت» پیش از این با دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره فیلم همپتون آمریکا به عنوان نماینده‌ی این جشنواره به آکادمی اسکاری معرفی شده بود.

این فیلم از اولین اکرانش در بخش مسابقه‌ی جشنواره کن ٢٠١۶ تا به امروز موفق به حضور در جشنواره هاى معتبر متعددی شده است در حالی‌که «سکوت» در بخش بین‌الملل جشنواره‌‌ی فیلم کوتاه امسال حضور داشت و مورد بی‌مهری داوران و مسئولان این جشنواره قرار گرفت و حتی به این فیلمسازان ایرانى که به نمایندگى از ایتالیا و فرانسه در جشنواره حضور داشتند، کارت حضور در محل برگزاری جشنواره نیز داده نشد!

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *