محمدمهدی حیدریان در اولین بازدید از انجمن سینمای جوانان ایران مطرح کرد:

تولید اصل اساسی انجمن سینمای جوانان است

تولید اصل اساسی انجمن سینمای جوانان است
محمد مهدی حیدریان معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی عصر روز سه‌شنبه 15 فروردین ماه ضمن بازدید از سینمای جوانان ایران با مدیران این انجمن دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در ابتدای این مراسم که با حضور رمضانعلی حیدری‌خلیلی، معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و جلیل اکبری صحت، مدیر روابط‌عمومی سازمان سینمایی برگزار شد، سیدصادق موسوی، مدیر عامل انجمن ضمن ابراز خرسندی از حضور حیدریان در انجمن به عنوان اولین مؤسسه‌ای که در سال جدید از آن بازدید کرده‌اند گفت: «حضور مهندس حیدریان را به فال نیک می‌گیریم؛ اینکه ایشان انجمن را به عنوان اولین مؤسسه زیر مجموعه معاونت سینمایی برای بازدید انتخاب کرده‌اند نشان از اهمیت سینمای جوانان و لطف ایشان دارد.»

رئیس سازمان سینمایی نیز ضمن تبریک سال نو گفت: «دلیل انتخاب سینمای جوانان به عنوان اولین مؤسسه برای بازدید این است که نگاه من زیرساختی است و باید از جایی شروع می‌کردم که با زیرساخت‌های سینمای ایران سر و کار دارد. اساسا دلیل تأسیس سینمای جوانان در سال 64 با همه ابعادی که در آن زمان برایش متصور بودیم و توسعه‌ای که الان پیدا کرده همین بوده که به زیر ساخت‌های سینمای ایران کمک کند.»

حیدریان ادامه داد: «به میزانی که تکنولوژی پیشرفت کرده و فیلم‌سازی تسهیل شده و به میزانی که جوان در کشور ما زیاد شده است، سینمای جوانان هم نیازمند بازنگری بوده و هست. فرهنگ و استفاده از محصولات فرهنگی توسعه پیدا کرده و لاجرم نقش سینمای جوانان هم نیاز به باز تعریف دارد.»

وی افزود: «سینمای جوانان متولی تولید است و موظف است در طول سال از تولیدات حرفه‌ای حمایت کند. اصل اولیه را باید بر اساس تولید گذاشت و همه چیز در خدمت این اصل باشد. آموزش و مابقی مسائل انجمن همه باید برای رسیدن به تولید باشند. قطعا در این راه نیازمند برگزاری جشنواره، هفته‌های فیلم و عکس و نشست‌های متعدد هستیم اما همه این‌ها باید در نهایت به چرخه تولید کمک کنند.»

معاون سینمایی وزیر ارشاد ضمن اشاره به فرهنگ و نقش آن در جامعه و لزوم گسترش فضاهای فرهنگی افزود: «مدیریت فرهنگی مدیریت فضای فرهنگی است. انتظاری وجود ندارد که شما با همه سازندگان فیلم‌های کوتاه در طول سال که رقمش گاهی به چهار هزار فیلم هم می‌رسد در اتباط باشید بلکه باید فضای کاری مناسبی را برای این قشر فراهم کنید تا تولید فیلم کوتاه آسان‌تر شود.»

در پایان این دیدار رئیس سازمان سینمایی و هیأت همراه از ساختمان جدید انجمن سینمای جوانان ایران بازدید و در جریان روند تکمیل این ساختمان قرار گرفتند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *