گزارش ویدیویی مراسم افتتاحیه‌ی فیلم «خانه‌ای در خیابان چهل‌ویکم» را در فیلم‌نت نیوز ببینید

فرهادی:«خانه‌ای در خیابان چهل‌و‌یکم» انسانی است

فرهادی:«خانه‌ای در خیابان چهل‌و‌یکم» انسانی است
در مراسم افتتاحیه‌ی فیلم «خانه‌ای در خیابن چهل‌‌و‌یکم» اصغر فرهادی در صحبت‌های کوتاهی، اکران اولین فیلم دستیارش حمیدرضا قربانی را به او و عوامل فیلم تبریک گفت و فیلم «خانه‌ای در خیابان چهل‌ویکم» را فیلمی انسانی توصیف کرد. در این مراسم که با حضور کارگردان و بازیگرانی چون سارا بهرامی،علیرضا کمالی و سهیلا رضوی و اهالی سینما برذگزار شد؛ مهناز افشار به دلیل سفر خارج از کشور و علی مصفا به دلیلحضور در لوکیشن فیلم بهمن فرمان‌آرا حضور نداشتند.

به گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز؛ مهناز افشار با ارسال یادداشتی با این مراسم و همکارانش در فیلم «خانه‌ای در خیابان چهل‌و‌یکم» همراهی کرد. افشار در این یادداشت که توسط کیوان کثیریان مجری مراسم خوانده شد؛ به همکارانش در فیلم «خانه‌ای در خیابان چهل‌و‌یکم» خسته‌نباشید گفت و حضور در این فیلم را بر باورهایش تاثیرگذار عنوان کرد :«این فیلم برای من بسیار شریف است و بر باورها و اعتقادات قلبی من تاثیرات خاصی گذاشت.کاش هیچ قتلی نبود چه سهوی چه عمدی که اینچنین در شرایط عجیب و وحشتناک قرار بگیریم .غم و داغ بر دل نشسته از دست دادن عزیز آنقدر زیاد و جان‌کاه است که مسئولیت بخشیدن یا قصاص آن را به جهنمی دردناک‌تر تبدیل می‌کند.کاش شرایطی فراهم شود تا این بار وحشتناک به شکلی صحیح از روی دوش خانواده مقتول برداشته شود.امیدوارم خانه‌ای در خیابان ۴۱ و آثاری از این دست به آسیب‌شناسی و کمک به بهبود روند موجود کمک نماید.لازم می‌دانم بگویم «خانه‌ای در خیابان ۴۱» می‌تواند خانه هر کدام از ما باشد.از خانه‌هایمان مراقبت کنیم.»
در ادامه‌ی این مراسم اصغر فرهادی از اینکه دستیارانش مشغول فیلم‌سازی شده‌اند ابراز خوشحالی کرد و گفت:«من جز اینکه از حمید تعریف کنم چیز دیگری آماده نکرده‌ام و اگر آن‌ها را نگویم حرف دیگری ندارم، اما در میان همه این تعریف‌ها باید نمایش عمومی فیلم را به عوامل تبریک بگویم و خیلی برایم جای خوشحالی دارد که دو دستیار من یعنی حمیدرضا قربانی و مریم نراقی به عنوان تدوین‌گر در این فیلم نقش‌های اصلی را داشتند. یادم می‌آید که از سال‌ها پیش هر دو این عزیز به دنبال کارگردانی بودند، حمید فیلمش را ساخت و خانم نراقی هم قرار است امسال فیلمش را بسازد. البته متاسفم که این فیلم در شرایط خوبی اکران نمی‌شود اما به طور خلاصه درباره فیلم باید بگویم که «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» خیلی انسانی است. شاید این لقب خیلی کلیشه شده باشد ولی همچنان باید روی آن حساب باز کرد.»

ویدیوی این مراسم را ببینید:

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *