آنونس فیلم «بادیگارد» منتشر شد؛

شباهت حیدر بادیگارد به حاج کاظم آژانس شیشه ای+ آنونس فیلم

شباهت حیدر بادیگارد به حاج کاظم آژانس شیشه ای+ آنونس فیلم
اين شباهت نوستالژيك علاقه مندان اين فيلمساز را امیدوار مي سازد که تازه ترین محصول سینمایی حاتمی کیا یکی از نقاط اوج کارنامه اش باشد.

به گزارش فیلم نت نیوز، «بادیگارد» هجدهمین فیلم سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا است که اواخر اردیبهشت ماه پروانه ساختش به تهیه کنندگی خود حاتمی کیا صادر شد.

بادیگارد کمی زودتر از دریافت پروانه ساخت  وارد پیش تولید شد و بعد از انتخاب بازیگران اصلی کار یعنی چهره هایی چون پرویز پرستویی، مریلا زارعی، محمود عزیزی، امیر آقایی، بابک حمیدیان و دیبا زاهدی دورخوانی فیلمنامه آغاز شد.

 شخصیت اصلی «بادیگارد» که «حیدر» نام دارد و پرویز پرستویی ایفاگر آن است یک محافظ است که در بخشی از داستان و به هنگام حضور یوکیو آمانو رئیس آژانس انرژی اتمی به تهران در تیم محافظت وی به کار مشغول می شود.

 از حیدر تا حاج کاظم

اولین آنونس فیلم «بادیگارد» بعد از انتشار چند عکس از این فیلم منتشر و نشانه ها و ردپاهایی از آژانس شیشه ای نیز در آن دیده می شود در جایی بابک حمیدیان خطاب به پرویز پرستویی (در نقش حیدر) بازیگر نقش حاج کاظم در آژانس شیشه ای می گوید: این حیدر کدوم طرفیه خیبریه یا موتوری؟

در فیلم آژانس شیشه ای حاج کاظم در پاسخ به اصغر که میگوید موتوری ها به خاطر تو و عباس اومدن، پاسخ می دهد: دود اون متوری ها امثال من و عباس رو خفه میکنه، بگو اون نسخه فقط فقط برای من پیچیده شده من خیبریم اهل نی هور آب، خیبریا سوز دارن دود ندارن.

قهرمان «بادیگارد» کاملا شبیه است به قهرمانی که در آثاری چون «آژانس شیشه ای»، به «نام پدر» و «موج مرده» از او دیده ایم و درست به مانند آن فیلمها یک همسر صبور و مهربان نیز کنار این قهرمان وجود دارد.

باز هم به مانند آن فیلمها در “بادیگارد” هم تعارضات میان قهرمان با فرزندش که با زبان نسلی دیگر با او سخن می گوید بخشی از وجه اجتماعی درام را شکل می دهد.

پایان بندی “بادیگارد” هم طوری پیش بینی شده که ایثار قهرمان داستان که بیش از هر فیلم دیگر در “آژانس شیشه ای” دیده بودیم رخ می دهد…

همسری که به شوهرش افتخار می کند و دختری که با شغل شوهر مشکل دارد

این اتفاقات باعث می شود زندگی خانوادگی حیدر هم دستخوش ناملایماتی شود. البته که او همسری همراه و دلسوز به نام “راضیه” دارد؛ همسری که ایفای نقش اش را مریلا زارعی برعهده دارد و می کوشد سنگ صبور حیدر بوده و مرتب او را دلداری دهد که نگرانی اش درباره اتفاق رخ داده بی دلیل است.

حیدر یک دختر به نام “مریم” دارد که همسر این دختر یعنی “الیاس” هم بعنوان دستیار حیدر فعالیت می کند. برخلاف همسر حیدر که همواره به شغل شوهر افتخار کرده اما دختر حیدر چنان که باید با شغل الیاس موافق نیست و مرتب از شوهر می خواهد که شغلش را تغییر دهد.

نقش دختر حیدر را دیبا زاهدی بازیگر جوان “پنج ستاره” ایفا می کند و بازیگر نقش داماد حیدر هم پدرام شریفی است که نوروز امسال “ماهی و گربه” را روی پرده داشت.

 

 

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *