موفقیتی دیگر برای انیمیشن «پیشخدمت»

«پیشخدمت» برنده جایزه بهترین انیمیشن جشنواره الچه شد

«پیشخدمت» برنده جایزه بهترین انیمیشن جشنواره الچه شد
فیلم انیمیشن «پیشخدمت» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی فرنوش عابدی برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره «الچه» اسپانیا شد.

فیلم انیمیشن پیشخدمت ساخته فرنوش عابدی در چهلمین دوره جشنواره «الچه» اسپانیا که طی روزهای 14 تا 21 جولای برگزار شد، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، انیمیشن «پیشخدمت» داستان آشنای ارباب و رعیت را روایت می‌کند؛ ماجرای برخورد یک نویسنده با یک حشره غول‌پیکر (یک سوسک)… سوسک پیشخدمت می‌شود و کم‌کم می‌فهمد لایق شرایط بهتری است و همه‌چیز بازی را به هم می‌ریزد؛ مرد اما در تلاش حفظ شرایط است و متوجه می‌شود که این بازی قاعده‌ای ندارد…

طی یک سال اخیر، این فیلم یکی از موفق‌ترین فیلم‌های انیمیشن ایرانی در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی از جمله جشنواره‌هایی مثل اسماعیلیه، ریورساید، آریزونا، فیلم مستقل لندن و سینه کوئست بوده است.

در آخرین موفقیت، این فیلم در سیزدهمین دوره جشنواره «فنتسپوا» در پورتو آلگره برزیل موفق شد جایزه بهترین انیمیشن کوتاه بین‌المللی به انتخاب مخاطبان را به دست آورده بود.

انیمیشن «پیشخدمت» از برگزیدگان سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز هست و به عنوان بهترین فیلم پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران جایزه این بخش را دریافت کرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *