به کارگردانی نازنین سبحان سربندی

«سایه‌ای که نور شد» به جشنواره‌ی فیلم کانادا رسید

«سایه‌ای که نور شد» به جشنواره‌ی فیلم کانادا رسید
«سایه‌ای که نور شد» به بخش مسابقه رسمی بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان مونترال راه یافته است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور‌بین‌الملل کانون، این فیلم انیمیشن آخرین ساخته نازنین سبحان سربندی از تولیدات سال 2016 امورسینمایی کانون است که در این رویداد سینمایی به نمایش در خواهد آمد.
این اثر درباره‌ یک استاد نمایش سایه‌ای است که در شهر ‌بازی مشغول به کار است، او بعد از پایان یک نمایش، متوجه سایه‌اش می‌شود که میل به دنبال کردن او ندارد و می‌خواهد به بازی ادامه دهد. کشمکش بین این دو داستان جدیدی را رقم می‌زند.
بر این اساس بیستمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان مونترال FIFEM از 14 تا 22 اسفندماه (4 تا 12 مارس 2017) در شهر مونترال کشور کانادا برگزار می‌شود.
این جشنواره چشم‌اندازی از بهترین فیلم‌های کودکان و نوجوانان از سراسر دنیا است که با هدف تربیت مخاطبان به تماشای مجموعه‌ای از بهترین‌های این ژانر برپا می‌شود و از طریق فهم بصری به آموزش فرهنگ‌ها، سنت‌ها و کسب تجربه‌های جدید از طریق تماشای فیلم‌های خارجی می‌پردازد.
این جشنواره در عین حال به دلیل تقارن جشن بیست سالگی‌اش با اجلاس انیمیشن از 18 تا 22 اسفند از همه کودکان و نوجوانان به همراه خانواده‌هایشان دعوت کرده تا با شرکت در کارگاه‌های  آموزشی بتوانند فیلم‌های کوتاه و فیلم‌های بخش مسابقه رسمی را هر روز از ساعت 14:30 بعد از ظهر تماشا کنند.
برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با هدف تحریک کنجکاوی نوجوانان نسبت به سینما پس از تماشای هر فیلم و هدایت آنان به سمت تفکر انتقادی و گفت‌وگوی باز و روشن برپا می‌شود.
در همین حال فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم کودکان مونترال 2017 نیز توسط هیأتی متشکل از 3 داور بزرگسال و 4 داور نوجوان 12 و 13 ساله ارزیابی می‌شوند.
گفتنی است در بخش فیلم کوتاه در کنار ایران کشورهای «بلژیک»، «فرانسه»، «برزیل»، «نیوزلند»، «کانادا»، «سوئیس»، «اسپانیا» نیز رقابت می‌کنند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *