سه اثر از بخش مسابقه و یک اثر از بخش خارج از مسابقه سینمای ایران

حضور چهار فیلم سینمایی در جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

حضور چهار فیلم سینمایی در جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران
چهار انیمیشن بلند سینمایی در دهمین جشنواره دوسالانه بین‌المللی پویانمایی تهران روی پرده می‌رود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سه اثر از میان فیلم‌های بلند در بخش مسابقه و یک اثر در  خارج از مسابقه سینمای ایران نمایش داده می‌شوند.
بر این اساس، سه فیلم در مسیر باران به کارگردانی حامد کاتبی و تهیه‌کنندگی مریم چوپانزده، دنیای کیف‌ها به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمید نخعی و رهایی از بهشت به کارگردانی علی نوری اسکویی و تهیه‌کنندگی علی نوری اسکویی و سیدوحید اولیایی در بخش مسابقه فیلم بلند ایران و فهرست مقدس به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمدامین همدانی در بخش خارج از مسابقه فیلم‌های بلند دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران حضور دارند.
بر اساس این گزارش، انیمیشن 80 دقیقه‌ای در مسیر باران داستانی تاریخی، مذهبی با موضوع امام رضا(ع) و قصه فردی به نام ریان است که بنا به دلایلی به سفری می‌رود که در آن دچار تغییرات بسیاری می‌شود و در نهایت به شهر مرو می‌رسد.
در عین حال فیلم 87 دقیقه‌ای رهایی از بهشت با روایتی داستان‌گونه شجاعت و فداکاری شهید چمران را در 8 سال دفاع مقدس نمایش می‌دهد.
همچنین پویانمایی دنیای کیف‌ها درباره آرزوی کیفی است که دوست دارد با صاحبش به سفر برود و این رؤیا به حقیقت بدل می‌شود و در فرودگاه با کیف‌هایی آشنا می‌شود که صاحبانشان آن‌ها را گم‌ کرده‌اند.
فیلم سینمایی 121 دقیقه‌ای فهرست مقدس نیز درباره «اصحاب اخدود» است که سرگذشت آن‌ها در قرآن کریم و آیات اول تا هشتم سوره بروج بیان‌ شده است. اصحاب اخدود یک قرن پیش از ظهور اسلام در شهر نجران، جایی حوالی مرز عربستان و یمن زندگی می‌کردند و به دین مسیحیت روی می‌آورند، اما پس از آن با اتفاقاتی روبه‌رو می‌شوند.
این چهار پویانمایی ایرانی از بین 9 فیلم بلند پویانمایی که به دبیرخانه جشنواره رسیده‌اند انتخاب شده‌اند که قرار است در سینماهای شهید بهنام محمدی و غدیر مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، فلسطین، سینما ‌تئاتر کانون و آزادی در روزهای برگزاری جشنواره نمایش داده شود.
دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از 15 تا 19 اسفند در تهران و 32 سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *