تماشای دنیا از نگاه کودکان

انیمیشن «منو ببین» در جشنواره پویانمایی تهران

انیمیشن «منو ببین» در جشنواره پویانمایی تهران
انیمیشن کوتاه «منو ببین» به کارگردانی رضا مهرانفر در ادامه حضور در جشنواره‌های داخلی و بین‌­المللی، به یازدهمین دوره از جشنواره پویانمایی تهران راه یافته است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، کارگردان انیمیشن «منو ببین» که پیش از این در جشنواره‌های آکسفور آمریکا، هندیکپ فرانسه، فیلم کوتاه تهران و کودک و نوجوان نیز حضور داشته است، انگیزه و دلیل اصلی خود برای ساخت «منو ببین» را عدم درک درست بزرگسالان از دنیای بچه‌ها عنوان کرده و می‌گوید: «چیزی که همیشه دغدغه ذهنی و انگیزه من برای ساخت «منو ببین» بوده این است که ما بزرگ‌ترها بیشتر وقت‌ها فراموش می‌کنیم دنیای بچه‌ها و ادراک‌شان از اطراف با دید و تجربه ما کاملا متفاوت است.»

رضا مهرانفر با این انیمیشن تلاش کرده است تا نشان دهد که بی‌توجهی به دنیای کودکان از سوی بزرگسالان می‌تواند عواقب جدی و جبران‌ناپذیری به روح و روان کودک وارد کند، لطماتی که در وجود کودک رسوخ می‌کند و مطالعات روانشناسان نشان داده است که این لطمات در بزرگسالی به ندرت ترمیم‌پذیر خواهد بود. «منو ببین» قصد دارد گوشه‌ای از اضطراب کودکانه را به تصویر بکشد و به بیان کارگردان نقطه دید وی در این فیلم نگاه کودک به دنیای بیرون است؛ زمانی که از اتفاقات و اشیای پیرامون خود دچار وحشت و اضطراب می‌شود.

«منو ببین» درباره پسرکی است که در دنیایی از اضطراب و ترس زندگی می‌کند؛ ترسی که برای دیگران معنا ندارد و نادیده گرفته می‌شود. جهان عادی در جریان است، اما همه چیز برای او تنهایی و تاریکی.

عوامل انیمیشن «منو ببین» عبارتند از: کارگردان: رضا مهرانفر، تهیه‌کننده: مریم صانعى، نویسنده: مونا شاهى و غلامعلى میکاییلى، سوپروایزر بخش انیمیشن: اسفندیار حاجى اسدالهى، مدیر دوبلاژ: یگانه رمضانى، صداگذار: آرش قاسمی، پخش بین‌المللی: فیدان، مشاور رسانه‌ای: سعیده الله‌دادی.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *