نامزد بهترین مستند اسکار 2015 در جشنواره سینما حقیقت

نامزد بهترین مستند اسکار 2015 در جشنواره سینما حقیقت
نگاهی به فیلم مستند " نمک زمین" که اسم و رسمی در سینمای مستند جهان برای خودش دست و پا کرده است.

به گزارش فیلم نت، نمایش مستندهایی که اسم و رسمی دارند و حتی تا نزدیک کسب جایزه هم پیش رفته اند، میتواند مشوق خوبی برای حضور در جشنواره ی سینما حقیقت باشد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، فیلم مستند بلند «نمک زمین» ساخته مشترک ویم وندرس و ژولیانو ریبریو سالگادو که بعنوان نامزد بهترین فیلم مستند در اسکار 2015 از آن یاد می شود ، امسال در جشنواره به نمایش در خواهد آمد.

اگر بخواهیم به خلاصه ای از آنچه در این فیلم رخ می دهد اشاره کنیم، به این صورت است که : 40 سال قبل، عکاس مشهور اهل برزیل “سباستین سالگادو” با مسافرت به قاره‌های جهان، به دنبال ردپای انسانیت همواره در حال تغییر بود؛او که شاهد مهمترین اتفاقات تاریخ معاصر و کشمکشهای بین‌المللی بوده است. ژولیانو سالگادو و ویم وندرس در این فیلم و در قالب یک پروژه بزرگ عکاسی، با کشف سرزمین های دست نخورده و بکر، نسبت به زیبایی‌های سیاره زمین ادای احترام کرده اند…

  • ژولیانو ریبریو سالگادو از مدرسه فیلم لندن فارغ التحصیل شده است و تاکنون چندین فیلم مستند برای شبکه‌های تلویزیونی برزیل و فرانسه ساخته است.
  • ویم وندرس هم یک فیلمسازآلمانی است که در شهر دوسلدورف آلمان و سال 1945 متولد شده است. اگر نگاهی به کارنامه ی فیلمسازی او بیندازیم با آثاری همچون بر فراز برلین، بسیار دور چنین نزدیک، داستان لیسبون، روح یک مرد و هتل میلیون دلاری مواجه خواهیم شد.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *