لذت بخش بودن ساخت مستندهای کم هزینه

لذت بخش بودن ساخت مستندهای کم هزینه
نگاهی به نقطه نظرهای دلاور دوستانیان ، مستندسازی که فیلم مستند "بزمچه ها هم عاشق می شوند" از آثار اوست.

به گزارش فیلم نت، یکی از دغدغه های سازندگان فیلمهای مستند، میزان هزینه هایی است که برای این کار صورت می گیرد . حالا اینکه توانایی و ذوق مستندساز می تواند نقش پر رنگ تری ایفا کند و با استفاده از کمترین بودجه ، بهترین بازدهی را داشته باشد.

دلاور دوستانیان که با فیلم مستند “بزمچه‌ها هم عاشق می‌شوند” در نهمین دوره ی جشنواره ی سینما حقیقت حضور دارد بر این باور است که مستندسازان می توانند تجربیاتشان را با ذوق و خلاقیت بیامیزند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینما حقیقت؛ دوستانیان گفت : ابزاری که فیلمسازان خارجی برای ساخت مستند استفاده می‌کنند با وجود در دسترس بودن بسیار گران قیمت است و امکان تهیه آن‌ها وجود ندارد. مثلا برای یکی از ابزارهای مورد نیازم باید ۱۲۰ میلیون تومان می‌پرداختم که برایم امکان پذیر نبود. من با ۱۰۰ هزار تومان وسیله‌ای که نیاز داشتم را ساختم.

او در ادامه اینچنین گفت : کارگردانی که امکان فراهم کردن بهترین امکانات را دارد، بهتر است از ابزارهای روز دنیا برای ساخت مستند استفاده کند، اما زمانی که بودجه کافی در اختیار نداریم می‌توانیم با ساخت بعضی ابزار، کار را تا حدی پیش ببریم. به نظرم فیلمسازان می‌توانند تجربه‌های خود را با خلاقیت تلفیق کنند.

این مستند ساز درباره ی حضور فیلم ” برمچه ها هم عاشق می شوند” در جشنواره ی سینما حقیقت و اینکه این حضور چه تاثیری روی بهتر دیده شدن فیلمش دارد، گفت : خیلی علاقه‌مند هستم این مستند در گروه «هنر و تجربه» اکران شود و امیدوارم شرایط این اتفاق بوجود بیاید.

دوستانیان در بخش دیگری از گفتگوی خودش ، بعلت ساخت چنین مستندی اشاره کرد و اینگونه عنوان کرد : اصلا به فکر ساخت چنین فیلم‌هایی نبودم اما از چهارسال قبل و بعد از تماشای تعدادی از این آثار مستند پرسشی برایم پیش آمد که آن‌ها چطور چنین فیلم‌هایی خلق می‌کنند؟ به همین دلیل تصمیم گرفتم این عرصه را تجربه کنم و درست یک ماه بعد ساخت فیلم آغاز شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *