فیلم مستند سرزمین قاچاقچیان

فیلم مستند سرزمین قاچاقچیان
در این مطلب به یکی از فیلمهای صاحب جایزه از جشنواره ی ساندنس پرداخته ایم که در جشنواره ی سینما حقیقت هم قرار است به نمایش درآید.

به گزارش فیلم نت، فیلم مستند سرزمین قاجاقچیان که توانسته جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره معتبر ساندنس را بدست بیاورد، در بخش «آمریکا- واقعیت یا رویا» نهمین دوره جشنواره سینما حقیقت به نمایش در خواهد آمد.

این فیلم  ساخته ماتئو هاینمن Matthew Heineman و محصول سال 2015 کشورهای آمریکا و مکزیک است. در خلاصه ی این فیلم اینگونه بیان شده است که : دکتر خوزه میرلس در یک شهر کوچک در کشور مکزیک، به عنوان “ال دکتر” شناخته می‌شود. او خیزش خودجوش مردم منطقه بر علیه کارتل مواد مخدر که برای آنها خرابی به بار آورده است را هدایت و راهنمایی می‌کند. در همین حال در دره‌ی قربانگاه صحرای آریزونا که به “کوچه کوکائین” شهرت دارد، یک کهنه سرباز آمریکایی هم سرکرده ی  یک گروه شبه نظامی کوچک به نام «مرز آریزونا» است که با قاچاقچیان مواد مخدر در سراسر مرز کشور مکزیک در ستیز است.

بخش ویژه‌ی «آمریکا- واقعیت یا رویا» جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»  که نگاهی انتقادی به جامعه معاصر آمریکا دارد، هفت فیلم مستند جدید را به نمایش درمی‌آورد.«ترور» (لیریک کابرال و دیوید فلیکس 2015)،«وقت‌کشی» (لیدی ویسی هرکلودل 2015)،  «آتش هفتم» (جک ریکو بونو 2015)، «از مردان و از جنگ» (لوران بکو رنارد 2014)،  «رویای سه ساز» (آدام کاهان 2015)،«سرزمین قاچاقچیان» (ماتئو هاینمن 2015) و «نامزدی» (امی کوهن 2015). اینها همه فیلمهایی هستند که جامعه‌ی معاصر آمریکا را با نگاهی انتقادی، نقد می کنند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *