فیلمبرداری تازه‌ترین مستند محمد کارت به پایان رسید

محمد کارت از «سمفونی مرگ» می‌گوید

محمد کارت از «سمفونی مرگ» می‌گوید
محمد کارت، کارگردان مستندهای تحسین شده‌‌‌ای چون «خون‌مردگی» و «بختک»؛ این روزها در حال ساخت تازه‌ترین مستندش با عنوان «سمفونی مرگ» است. یک مستند اجتماعی درباره‌ی اعتیاد به قلیان.

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از روابط عمومی آوای هنر سلامت؛ فیلمبرداری «سمفونی مرگ» تازه‌ترین مستند محمد کارت تمام شده و این مستند در مرحله‌ی تدوین قرار دارد.

کارت درباره‌ی علت انتخاب موضوع قلیان برای ان مستند توضیح داد: «قلیان کشیدن به شدت بین همه‌ی طیف‌های مختلف اجتماعی رواج پیدا کرده و جوانان همه‌گیر شده است. بنابراین فکر کردیم که بهتر است در این مستند 15 دقیقه‌ای به این موضوع بپردازیم. طبق پژوهشی که برای ساخت این مستند داشتیم، قلیان به عنوان عنصر تفریحی بین جوانان به یک اپیدمی تبدیل شده و ما در این فیلم به این مساله و مضرات آن می‌پردازیم.»

این مستندساز درباره‌ی فرم و ساختار «سمفونی مرگ» توضح داد: «این مستند از نظر فرمی اثری تجربی است و سعی می‌کند که خلاقیت بصری نسبت به فیلم‌های اجتماعی دیگر داشته باشد. این اثر در عین جذابیت، مناسک قلیان کشیدن را نشان می‌دهد و نگاهی کارشناسانه هم به مضرات این پدیده دارد و به قلیان همانند‌سازی نگاه شده که انگار همه در حال نواختن آن هستند و شهر درگیر یک سمفونی بزرگ است؛ این خاصیت محتوایی مستند «سمفونی مرگ» است.»

مستند «سمفونی مرگ» به همت موسسه‌ی آوای هنر سلامت و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تولید شده است.

عوامل این اثر مستند عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: محمد کارت، فیلمبردار: جواد رزاقی زاده، تدوینگر: بهادر فتاح طاری، صداگذار: بهادر فتاح طاری و صبا ندایی، صدابردار: مهدی کارت، دستیار کارگردان: مهرداد خانی، مدیر تولید: مهدی گنجی، انتخاب موزیک: صبا ندایی، دستیار فیلمبردار: عارف ندایی، طراح گرافیک: احسان رضازاده.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *