حضور مستند ساز ایرانی در بین گروه طالبان – فیلم نت

حضور مستند ساز ایرانی در بین گروه طالبان – فیلم نت
مستندی جالب که با حضور مستقیم کارگردانش در بین گروه مخوف طالبان به تصویر کشیده شده است.

به گزارش فیلم نت، فیلم مستند ” تنها میان طالبان” ساخته ی محسن اسلام زاده است که تولید این فیلم به خودی خود داستان جالب دارد. اسلام زاده اعلام کرده که 40 ماه طول کشیده تا از طالبان جلب اعتماد شود و شرایط برای فیلمبرداری پنهانی فراهم گردد.

اسلام زاده در مورد انگیزه ی ساخت این مستند اینگونه گفت که : طی سال‌های اخیر، اخبار مربوط به طالبان در رسانه‌های مختلف انعکاس داشته و مورد مطالعه مردم بوده است، اما هیچ روایت دسته اولی از این گروه وجود نداشته است؛ به همین دلیل ساخت مستندی در مورد طالبان همیشه ذهن مرا به خود مشغول کرده بود و به همین منظور چندبار به کشور افغانستان سفر کردم تا اینکه نهایتاً موفق شدم 15 روز در میان طالبان حضور پیدا کنم و تفکرات و شیوه حکومت‌داری این گروه را مستند کنم!

همچنین کارگردان این مستند در مورد ساختار فیلمش اشاره کرد : مستند «تنها میان طالبان» یک مستند مشاهده‌گر است که سعی دارد با حضور بی‌واسطه در مناطق تحت کنترل طالبان، از نزدیک با واقعیت‌های این گروه آشنا شود و شیوه حکومت‌داری آنها را بیان نماید. اتفاقاتی که در این سفر رخ می‌داد، هیچ‌کدام از قبل طراحی شده و یا قابل پیش‌بینی نبود و من به عنوان کارگردان در لحظه باید تصمیم می‌گرفتم که روایت را چگونه ادامه داده و برای آن طراحی کنم که البته این سبک مستندسازی واقعاً برایم سخت و دشوار بود.

اما در کارنامه ی این کارگردان جوان فیلمهای مستندی از جمله : اسرار زندان ابوسلیم، سفر به دیار پشتون‌ها و اهل سنت ایران نیز دیده می شود.

eslam-zadeh

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *