با حمایت جشنواره‌ی فیلم بین‌المللی فیلم سبز تهران

مستند «مادر کشی» به کردستان رسید

مستند «مادر کشی» به کردستان رسید
مستند «مادر کشی» به نویسندگی و کارگردانی کمیل سوهانی در شهر مریوان اکران شد. موضوع این مستند درباره‌ی بحران آب در ایران است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، مستند مادر کشی، با همکاری جشنوارەی بین‌المللی فیلم سبز ایران و از سوی انجمن سبز چیای مریوان، در سینما «کردستان» مریوان اکران شد.

مستند «مادرکشی» با موضوع بحران آب در ایران به نویسندگی و کارگردانی کمیل سوهانی و تهیه‌کنندگی حامد شکیبانیا  سال ۹۴ ساخته شده است. این مستند برای اولین‌بار در جشنواره‌ی بین‌المللی سینما حقیقت اکران شد و با استقبال منتقدان و کارشناسان روبەرو شد. این مستند 76 دقیقه‌ای رویکردی آسیب‌شناسانه به وضعیت حکمرانی منابع آب در ایران دارد.
فرهادلطفی دبیر اجرایی اکران مستند «مادر کشی» گفت: «مجوز اکران این مستند در دو شهر مریوان و بوکان از جشنواره جهانی فیلم سبز گرفته شده است.»
لطفی درباره‌ی اکران این مستند گفت: «بعد از به نمایش درآمدن فیلم در روز چهارشنبه ۱۴ تیر در مریوان که خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد، به زودی و در اواخر تیر در بوکان هم به اکران عمومی درخواهد آمد.»‌

مستند «مادرکشی» در جشنواره‌های بین‌المللی بسیاری نمایش داده شده است. این مستند نماینده‌ی سینمای مستند ایران در فستیوال جهانی فیلم سبز (Green Festival Network Award) بوده و برای پخش در افتتاحیه  جشنواره (Green me 2016) برلین آلمان انتخاب شد. مستند «مادرکشی» از نهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، برنده‌ی دیپلم افتخار و تندیس زررین بهترین پژوهش شد و جایزه‌ی بهترین کارگردانی و بهترین فیلم بخش ملی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز تهران را دریافت کرد.

 بعد از اکران این مستند،‌در سینما کردستان مریوان، درنشست نقد و بررسی، دکتر سید مختار هاشمی (دکترای مدیریت منابع آب از دانشگاە نیوکاسل انگلستان) و ایرج قادری (کارشناس محیط زیست) بە تجزیە و تحلیل این مستند پرداختند.

مستند «مادرکشی» را می‌توانید در سامانه‌ی فیلم‌نت قانونی ببینید.

 

 

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *