حضور موفقیت‌آمیز مستند ایرانی «آتلان» در جشنواره‌ی فرانت داک

«آتلان» در ایتالیا خوش درخشید

«آتلان» در ایتالیا خوش درخشید
مستند «آتلان» ساخته‌ی معین کریم‌الدینی و صاحب سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند سی و سومین جشنواره‌ی فجر همچنان در جشنواره‌های بین‌المللی می‌درخشد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم؛ مستند «آتلان» در ادامه‌ی موفقیت‌های داخلی و بین‌المللی‌اش، توانست جایزه‌ی بهترین مستند بلند جشنواره‌ی مستند Front Doc ایتالیا را دریافت کند. این جشنواره در روزهای ۱۱ تا ۱۳ نوامبر (۲۱تا ۲۳ آبان) در شهر «آئوستا» ایتالیا برگزار شد.

این فیلم درباره‌ی یک مربی پرورش اسب به نام «علی گوک‌نژاد» است. اسب علی «ایلحان» نام دارد و قرار است با شرکت در مسابقات جوایز زیادی برای علی و خانواده‌اش به دست آورد. علی قصد دارد با پولی که از جوایز ایلحان به دست می‌آورد، ازدواج کند، اما در مسابقه‌‌ی کورس همه ‌چیز بر وفق مراد او پیش نمی‌رود! ایلحان در شرایط پیش‌بینی نشده‌ای قرار می‌گیرد و علی برای قهرمانی اسبش می‌جنگد.

مستند «آتلان» سال گذشته در سینماهای گروه هنر و تجربه به نمایش در آمد و با استقبال خوب تماشاگران و منتقدان مواجه شد. این مستند از موفق‌ترین آثار مستند سینمای ایران در دو سال اخیر بوده است. سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره‌ی فجر، چهار جایزه از جشنواره‌ی بین‌المللی سینماحقیقت، پنج جایزه از جشن مستند خانه‌ی سینما، جایزه‌ی بهترین فیلم مستند جشنواره‌ی بین‌المللی ‌«Rural Route» نیویورک، «موندنس» آمریکا و «سانفرانسیسکو» بخشی از افتخارات این فیلم مستند هستند. این فیلم همچنین در جشنواره‌های ایدفا (هلند)، زوریخ (سوئیس)، «سباستوپل»، «تیبورون»، «ماموت‌لیک» (آمریکا)، «کوزوو» و بخش ویژه‌ی «داک‌کورنر» جشنواره‌ی کن به نمایش در آمده و نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم مستند بلند از نهمین دوره‌ی جوایز سینمایی «آسیاپاسیفیک» استرالیا و هفدهمین دوره‌ی جایزه‌ی مستند شبکه‌ی TRT ترکیه هم بوده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *