یاداشت مدیر سابق تلویزیون برای «سیانور»/ «سیانور» کیمیاست!

یاداشت مدیر سابق تلویزیون برای «سیانور»/ «سیانور» کیمیاست!
مدیر سابق رسانه ملی در یاداشتی برای فیلم سیانور آن را کیمیا در فضای فعلی سینمای ایران عنوان کرد.

به گزارش فیلم نت نیوز، عزت الله ضرغامی مدیر سابق تلویزیون شب گذشته به تماشای فیلم سیانور به کارگردانی بهروز شعیبی رفت و در خصوص این فیلم یاداشتی به شرح زیر نوشت:

امسال چند فیلم خوب در جشنواره هست. دیشب فیلم «سیانور» ساخته‌ی بهروز شعیبی را به همراه ایشان، آقای رضوی تهیه کننده و سایر عوامل محترم آن دیدم و از آنان تقدیرکردم. انحراف سازمان مجاهدین خلق در سال 54 و استحاله آن به یک سازمان مارکسیستی، با توجیه ضرورت علمی شدن مبارزه! و ناکارآمد بودن احکام و دستورات مذهبی! و پدید آمدن شخصیت‌های منفوری چون تقی شهرام و وحید افراخته که نهایتاً منجر به شهادت مجید شریف واقفی و مرتضی صمدیه لباف می‌شود؛ اتفاق کوچکی در تاریخ مبارزه فرزندان ملت نیست و بازخوانی این حوادث می‌تواند عبرت‌آموز و چراغ راه آینده باشد.
از جمله سکانس‌های ماندگار این فیلم؛ کنتراست دو شخصیت اصلی فیلم، آقایان حامد کمیلی و بابک حمیدیان در نقش‌ های وحید افراخته و مرتضی صمدیه لباف قبل از اعدام است که اوج هنری ترسیم صلابت و ثبات قدم نیروهای مذهبی و استیصال و درماندگی نیروهای بریده از دین است.

بازی مهدی هاشمی در نقش رئیس تیم ساواک و خانم‌ها بهنوش طباطبایی و هانیه توسلی در نقش چریک‌های سازمانی و همچنین آقای بهروز شعیبی در نقش مجید شریف واقفی، همگی خوب و مکمل هم‌اند.

دیالوگ‌های فیلم دقیق و منطبق بر واقعیات تاریخی است.
سیانور؛ در فضای فعلی سینمای ایران؛ کیمیاست و باید قدر آن را دانست.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *