گفتگوی جالب فریدون جیرانی با سیامک انصاری + آنونس

گفتگوی جالب فریدون جیرانی با سیامک انصاری + آنونس
مهمان این هفته ی برنامه 35 سیامک انصاری است که با کارهای جدی وارد سینما شد و سپس بنا به دلایلی به طنز روی آورد

به گزارش خبرنگار فیلم نت نیوز، این هفته در برنامه «سی و پنج» با اجرای فریدون جیرانی میزبان یک میهمان متفاوت است؛ سیامک انصاری بازیگر کمدی سینما و تلویویزیون با حضور در این برنامه از کمدی های تلویزیونی تا نقش هایش در سینما صحبت کرده است.

بخش های کوتاهی از گفتگو سیامک انصاری با 35:

?یکی از دلایل موفقیت «پاورچین» این بود که برای اولین بار به طور بی پرده راجع به خیلی مسایل صحبت می شد.
?در «پاورچین» و کارهای بعدش ایده اولیه از پیمان قاسم خانمی می آمد و این ایده کاملا توسط مهران مدیری پخته می شد. منتها ممکن بود کارگردان دیگر غیر از مدیری همان قسمت را بسازد و اصلا دیده نشود.

?ما در «شب های ببره» تجربه ممیزی هنگام فیلمبرداری داشتیم! چون کار ما دیر آماده می شد دوستان بازبین می آمدند لوکیشن همانجا که مونتاژ می شد می دیدند و اصلاح می شد و می رفت برای پخش.

?کارهایی که در این 14-15 سال کردیم نمونه کامل کار گروهی بود. خیلی به من در این سالها ایراد گرفتند چرا جدا نمی شوی؟ چرا کار مستقل از مدیری نمی کنی؟ من می گفتم وقتی یک گروه دارد جواب می دهد و موفق است چرا من باید راه خودم را بروم؟

?از یک جایی احساس کردیم وارد تکرار در کارمان شده ایم و کاری که باید یک کار خلاقانه هنری باشد خیلی کار روتینی شده و این نوع کار کردن همه چیز را در آدم از بین می برد.صحبت اخیر مهران مدیری هم از همین جهت است که بتواند کار خودش را بسازد.

?ما می توانستیم این مدل کار را قبول نکنیم. ما از پاورچین به بعد روزی 35-40 دقیقه سریال کار کردیم. همکاران ما یک قسمت سریال را در یک هفته تا ده روز ضبط می کنند و ما هشت صبح می آمدیم و پنج بعد از ظهر چهل دقیقه برنامه آماده می کردیم.

?«قهوه تلخ» در تیراژی فروشش را شروع کرد که همین الآن هم رویایی است و هنوز هیچ سریالی به آن نرسیده. اشتباه ما این بود که فکر می کردیم بعد از تولید سریال کار تمام است، در حالی که در شبکه نمایش خانگی تولید بیست درصد کار است و هشتاد درصد کار از ورود سی دی به کارخانه شروع می شود.

?اتفاقات زیادی برای «قهوه تلخ» افتاد. کار خیلی طول کشید، دستمزدها پرداخت نمی شد، بچه ها به همین دلایل قهر می کردند. به نظرم تهیه کننده ها اگر گروه را از حاشیه ها حفظ می کردند نتیجه این نمی شد.

?اولین محصول شبکه نمایش خانگی که صرفا برای شبکه خانگی ساخته شد سریال فضانوردان بود. سال 85 بعد از «شب هایی برره» تهیه کننده ای به ما مراجعه کرد که می خواهم روی سریالی در ده قسمت سرمایه گذار کنم. و پیمان قاسم خانی گفت بهترین کار برای شبکه خانگی تولید آیتمی است. کار را ساختیم و تحویل دادیم و وقتی رفتیم برای تسویه حساب تهیه کننده گفت کجا؟ من برای هفت هشت قسمت که این کار را نکردم. من می خواهم یک سیستم به نام شبکه خانگی راه بیندازم و این بازاری است که در سالهای آینده به شدت موفق خواهد بود. اما ما فکرمان جای دیگری بود و آن کار را ادامه ندادیم.

?در شبکه خانگی اینطور نیست که بشود شوخی های تندتر کرد و دست مان برای هر مضمونی باز باشد و آنجا هم مسایل و قوانین خودش را دارد.

?ما جایی هستیم که دوباره باید مثل زمان «پاورچین» یک تحول در ساخت سریال های نود شبی کمدی اتفاق بیفتد.مردم که دایم نمی توانند بروند سینما و سریال و فیلم خارجی ببینند. این نوع سریال ها با مردم ارتباط برقرار کرده بودند و از یک جایی این سریال ها ادامه پیدا نکردند.

این برنامه به بهانه بازى متفاوت او در فیلم دراکولا که این روزها روی پرده سینماست انجام شده است.

این گفتگوی جذاب را در اینجا ببینید

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *