« گشت ارشاد » دوباره راه افتاد

« گشت ارشاد » دوباره راه افتاد
قرار است با بازگشت حمید فرخ نژاد از آمریکا پیش تولید فیلم تازه سعید سهیلی آغاز شود.

به گزارش فیلم نت نیوز، سعید سهیلی از خرداد امسال قسمت دوم فیلم پرفروش «گشت ارشاد2» را جلوی دوربین می برد. به گزارش «سینما» فیلمنامه «گشت ارشاد 2» به تازگی توسط سعید سهیلی و مهدی محمدنژادیان که نگارش «گشت ارشاد» را هم به عهده داشتند به پایان رسیده و قرار است طی روزها آینده درخواست پروانه ساخت این فیلم به اداره نظارت و ارزشیابی ارائه شود. سه بازیگر اصلی «گشت ارشاد2» همانند قسمت اول حمید فرخ نژاد، پولاد کیمیایی و ساعد سهیلی هستند. سعید سهیلی درباره آخرین وضعیت ساخت فیلم تازه اش به «سینما» گفت: با بازگشت حمید فرخ نژاد از آمریکا پیش تولید رسمی فیلم را آغاز می کنیم و امیدوایم به زودی پروانه ساخت این فیلم صادر شود.

از توقیف تا قسمت دوم

«گشت ارشاد» از پر ماجراترین فیلم های سالهای اخیر سینمای ایران است. فیلمی که بدون دردسر در جشنواره سی ام فیلم فجر به نمایش درآمد اما به یکباره در اکران عید قربانی برخی اختلافات داخلی سینما شد و و پس از شانزده روز از پرده سینماها پایین کشیده شد. با این وجود در این مدت یک میلیارد و ششصد میلیون تومان فروش و چهارصد هزار نفر مخاطب داشت. فیلم سعید سهیلی بعد از مدتی به شبکه نمایش خانگی آمد اما اضافه کردن بخش های حذف شده به فیلم باعث شد نسخه نمایش خانگی فیلم به سرعت جمع آوری شود تا حاشیه های فیلم سهیلی پایانی نداشته باشد. سعید سهیلی در طی این مدت و حتی در فیلم بعدی اش «کلاشینکف» به مشکلات «گشت ارشاد» اشاره می کرد و دلگیری اش از آن اتفاقات را بیان می کرد. سرانجام سال گذشته خبرهایی مبنی بر ساخت قسمت دوم این فیلم منتشر شد اما تا عید امسال وقتی ساعد سهیلی در برنامه سال تحویل شبکه 3 گفت: پدرش از او خواسته ریش هایش را برای «گشت ارشاد 2» بلند نگه دارد، کسی خبر ساخت «گشت ارشاد2» را جدی نگرفت تا فیلم تازه سعید سهیلی مشخص شود.

شروع دوباره بعد از آزادی

«گشت ارشاد» جایی تمام می شود که حسن و عباس با بازی ساعد و سهیلی و حمید فرخ نژاد به زندان می روند و عطا با بازی پولاد کیمیایی تیر خورده و به کما می رود. داستان «گشت ارشاد 2» چند سال بعد از اتفاقات قسمت اول است که حسن و عباس از زندان آزاد می شوند و عطا هم از کما بیرون می آید و گروه قدیمی دوباره تشکیل می شوند. عباس و حسن و عطا مدتی دنبال کار می گردند اما موفق نمی شوند و تصمیم می گیرند مسیر گذشته شان را پیش بگیرند و اتفاقات «گشت ارشاد 2» از همین جا آغاز می شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *