بزرگداشت عباس کیارستمی در سراسر دنیا ادامه دارد

کیارستمی و سینمای ایران در کارلووی‌واری

کیارستمی و سینمای ایران در کارلووی‌واری
پنجاه‌و‌دومین جشنواره‌ی فیلم «کارلووی واری» با حضور فیلم‌هایی از سینمای ایران برگزار می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، جشنواره‌ی فیلم کارلووی واری از ٩ تا ١٧ تیر ماه در جمهوری چک برگزار خواهد شد. این جشنواره میزبان فیلم‌های ٧۶ دقیقه و ١۵ ثانیه با عباس کیارستمی و منو خونه ببر در برنامه‌ی بزرگداشت عباس کیارستمی است.

همچنین فیلم لرد ساخته‌ی محمد رسول‌اف از ایران در این رویداد حضور دارد. فیلم «لرد» پیش از این جایزه‌ی بهترین فیلم بخش نوعی نگاه هفتادمین جشنواره‌ی فیلم کن را از آن خود کرده بود.

فیلم کوهستان ساخته‌ی امیر نادری و فیلم مستند پیش از پایان تابستان به کارگردانی مریم گورمان تیغ هم به عنوان محصول فرانسه در کارلووی واری به نمایش در می‌آیند.

جشنواره‌ی فیلم کارلووی هر سال در ماه ژوئیه در شهر کارلووی‌واری در جمهوری چک برگزار می‌شود. سینمای ایران هم مدتهاست در این رویداد سینمایی شرکت می‌کند و جوایزی را هم از آن خود کرده است.

جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران و جایزه‌ی کلیسای جهانی چهل و چهارمین دوره‌ی این جشنواره از آن بیست عبدالرضا کاهانی شد. حمید فرخ‌نژاد برای فیلم عروس آتش جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد و جایزه ویژه‌ی هیات داوران بیست ‌و هشتمین دوره‌ی جشنواره به محسن مخملباف برای فیلم ناصرالدین شاه آکتور سینما تعلق گرفت. همچنین جایزه‌ی گوی بلورین بهترین بازیگر زن از چهل ‌و هفتمین دوره‌ی جشنواره‌ی کارلووی واری نصیب لیلا حاتمی برای بازی در فیلم پله آخر شده است.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *