حضور سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلن

مرور فیلم‌های کوتاه عباس کیارستمی در جشنواره‌ی فیلم کوتاه کلن

مرور فیلم‌های کوتاه عباس کیارستمی در جشنواره‌ی فیلم کوتاه کلن
در دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلن، «کجاست جای رسیدن؟» به کارگردانی عباس کیارستمی به نمایش در می‌آید. در بخش ویژه‌ی این جشنواره فیلم‌های کوتاه عباس کیارستمی مرور خواهند شد. 

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در بخش ویژه مروری بر فیلم‌های کوتاه عباس کیارستمی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلن، اپیزود سینماگر بزرگ و فقید کشورمان در فیلم «فرش ایرانی» با عنوان «کجاست جای رسیدن؟» نیز به روی پرده خواهد رفت.

«کجاست جای رسیدن؟» یکی از 15 فیلم کوتاه در فیلم«فرش ایرانی» است که به تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی تولید شد. عباس کیارستمی این فیلم را  سال ۲۰۰۷ میلادی در ایران ساخت. مدت زمان این فیلم 32 دقیقه است.

این رویداد سینمایی از ۲۶ تا ۳۰ آبان ماه سال جاری در شهر کلن کشور آلمان برگزار می‌شود.

در فیلم «فرش ایرانی» هر یک ازکارگردان‌ها قالی ایرانی را از دیدگاه خود بیان کرده‌اند: «فرش عشایری» از بهروز افخمی، «مشترک مورد نظر در دسترس نیست» از رخشان بنی‌اعتماد، «قالی سخن‌گو» از بهرام بیضایی، گره گشایی از جعفر پناهی، «فرش زمین» از کمال تبریزی، «فروشی نیست» از سیف‌الله داد، «فرمایش آقا سید رضا» از مجتبی راعی، «قالی جادو» (شازده کوچولو) از نورالدین زرین‌کلک، «فرش، اسب، ترکمن» از خسرو سینایی، «فرش و زندگی» از بهمن فرمان آرا، «کجاست جای رسیدن؟» از عباس کیارستمی، «دست‌آفرینی هدیه به دوست» از مجید مجیدی، «فرش و فرشته» از داریوش مهرجویی، «خاطره خاطره» از رضا میرکریمی و «کپی برابر اصل» از محمدرضا هنرمند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *