چگونگی راه یافتن به سینما از زبان بازیگر و کارگردان پیشکسوت

استقبال از کتاب «سینما و من» فخیم‌زاده

استقبال از کتاب «سینما و من» فخیم‌زاده
کتاب «سینما و من؛ چگونه به سينما راه يافتم» نوشته مهدى فخيم‌زاده با استقبال خوبی در بازار نشر مواجه شده است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، کتاب «سینما و من؛ چگونه به سینما راه یافتم» نوشته مهدى فخیم‌زاده که با شمارگان 1500 جلد وارد بازار کتاب شده بود با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده و بیش از 1200 جلد آن به فروش رسیده است.

این کتاب شامل چندین فصل است که از دوران کودکی مهدی فخیم‌زاده آغاز می‌شود و شامل این زیر فصل‌های زیر است: کودکی، دبیرستان، جوانی، ورود به عالم هنر، اجراهای تئاتر سینما، فیلمنامه‌نویسی و بازیگری، اولین تجربه تهیه‌کنندگی، انقلاب و سینما، بازسازی سینمای ایران، درجه‌بندی حمایت، هدایت و نظارت، بوران – تاواریش – همسر، تنهاترین سردار – تدریس، ولایت عشق، خواب و بیدار – هم نفس، سریال‌سازی در میان مناقشات صنفی، حس سوم و مختارنامه، بی صدا فریاد کن و شورای عالی تهیه‌کنندگان، ساختمان 85، پیوست‌ها.

چاپ اول این کتاب در بهار 1393، با قیمت جلد شومیز: 350000 ریال و جلد گالینکور: 450000 ریال توسط نشر مولف روانه بازار شد.

نکته جالب درباره این کتاب آن است که به نثر شکسته و محاوره‌ای نوشته شده است تا ارتباط بهتری با مخاطبان در تمام سطوح برقرار کند.

این سینماگر در بخشی از مقدمه‌ای که برای کتابش نوشته، آورده: «اکنون با بازنویسی این خاطرات سعی دارم تجربیاتم را به دیگران منتقل و گوشه‌ای از این مسیر پرتلاطم، سخت و طولانی را باز و نشان دهم که چگونه توانستم بدون پول و پارتی و داشتن چهره و اندامی آنچنانی، بیش از چهل سال در تئاتر و سینما و تلویزیون حضوری مداوم داشته باشم و امیدوارم که از این طریق نوری بر این مسیر تاریک و دنیای ناشناخته و وسوسه انگیر تابانده باشم….

….علت بعدی نوشتن این زندگی نامه حضور من در تحولات سینمایی و راه‌اندازی سینمای بعد از انقلاب و نحوه شگل‌گیری صنوف سینمایی و دگرگونی‌های بعدی است. در نتیجه در لابلای این خاطرات خود به خود به تمام این تحولات اشاراتی دارم که بسیاری از آنها تاکنون ناگفته مانده‌اند و امیدوارم بتواند برای پژوهندگان سینمای ایران مفید فایده باشد».

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *