پیام وزیر بهداشت به نخستین جشنواره فیلم سلامت

پیام وزیر بهداشت به نخستین جشنواره فیلم سلامت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نخستین جشنواره فیلم سلامت پیام داد.

به گزارش فیلم نت نیوز، در پیام دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به نحستین چشنواره فیلم سلامت آمده است:

بنام خدای زیبایی‌ها

هنر هفتم که زمانی در حصار تنگ سرگرمی محدود می‌شد، امروزه در سایه تلاش سینماگران و دست اندرکاران این هنر برجسته، به قلمروهایی وسیع و گسترده در فرهنگ و زندگی مردم جوامع مختلف راه یافته است. در میان هنرهای گوناگون، سینما با قدرت تحت تاثیر قرار دادن زوایای مختلف زندگی، نمونه اعلای مواجهه با آسیب‌های اجتماعی و ارائه راه‌کار‌هایی برای رفع آن‌ها شناخته می‌شود. هر چند امروزه بخشی از این هنر به صنعت تبدیل شده ولی باید کارکرد فرهنگ ساز آن را ارج نهاد و از ظرفیت‌ها و جذابیت‌های بی بدیل آن در بازسازی فرهنگ عمومی بهره گرفت.

از سوی دیگر ارتقاء سلامت به عنوان شاخصی برای آزمودن نبض توسعه جوامع، نیازمند ابزارهای متفاوت و متعددی است؛ در این عرصه، سینما و فیلم این ظرفیت را دارد که مفاهیم و راهکارهای حفظ و ارتقای سلامت جامعه را با زبان گویای تصویر و صدا به لایه‌های مختلف جامعه تسری دهد و از این رهگذر عموم مردم آموزش های لازم را در بستر این مدیا بیاموزند و به‌کار گیرند؛ بدون آن‌که نیازی به کلاس و درس باشد.

زبان سینما نیز زبان اشاره و مفاهیم است، کافی است اشارتی شود تا موجی در فرهنگ عمومی جامعه ایجاد گردد. جای خرسندی است که برخی اشارت‌های این حوزه از نوع سلامتی باشد که رفع درد و آلام بیماران و دردمندان تنها نیازمند دارو و درمان نیست و پیشگیری و آموزش با زبان هنر ما را از بخشی هزینه‌ها برای گسترش مراکز درمانی، مصرف بی‌رویه داروها و… بی نیاز خواهد کرد.

جشنواره فیلم سلامت با هدف تبیین اهمیت آشنایی مردم با مسائل سلامت فرد و جامعه به زبان هنر و آشنایی و برقراری ارتباط بیشتر هنرمندان با عرصه سلامت، حرکتی پرخیر و برکت است؛ یک سرمایه‌گذاری بلند مدت از پیوند هنر و سلامت که نتایج گرانسنگ آن در طول زمان قطعاً نصیب ملت شریف ایران خواهد شد. جا دارد از همه هنرمندان عزیز و شرکت کنندگان در این جشنواره تشکر و قدردانی کنم که با مشارکت و ارسال آثار به این اقدام ارزشمند، قدر و منزلتی دو چندان بخشیدند.

توفیق همگان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

دکتر سیدحسن هاشمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *