عوامل فیلم «خانه کاغذی» از نمایش این فیلم در جشنواره جهانی فجر ابراز خوشحالی کردند

پرویز پرستویی: موضوع فیلم برایم جذابیت داشت

پرویز پرستویی: موضوع فیلم برایم جذابیت داشت
بعد از اولین اکران «خانه کاغذی» در اولین روز جشنواره در سینما فلسطین، جلسه پرسش و پاسخ فیلم با حضور کاردگردان مهدی صباغ‌زاده،پرویز پرستویی، حسین پاکدل، شقایق فراهانی، خسرو نقیبی و علی مسعودی‌نیا فیلمنامه‌نویس برگزار شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، جلسه پرسش و پاسخ فیلم خانه کاغذی دیروز جمعه اول اردیبهشت  در سینما فلسطین برگزار شد. صباغ‌زاده بعد از نخستین نمایش فیلم خانه کاغذی گفت: در این فیلم به نوعی به خانه خلوت نگاه داشتم و تلاش کردم تا اثری به یاد ماندنی بسازم.

او افزود: «از رضا میرکریمی ممنونم که چنین فرصتی را فراهم کرد. پیش از این مقداری نگران نمایش فیلم در این جشنواره بودم ولی امشب احساس خوبی دارم و همه اینها به خاطر کارگردانی فهیم مثل میرکریمی است که جرات دفاع از این کار را دارند.»

پرویز پرستویی ضمن تشکر از مخاطبان توضیح داد: «قرار بود این فیلم در بخش ملی جشنواره فیلم فجر به نمایش در بیاید. اما نمی‌دانم به چه دلیلی دیده نشد. خوشحالم که در این جشنواره خانه کاغذی به نمایش درآمد. همیشه سعی کردم به دنبال موضوعات تاثیرگذار باشم که در ابتدا برای خودم جذاب باشد. چرا که در هر کاری به دنبال خودم می‌گردم. متن فیلمنامه را دوست داشتم و موضوع آن برایم جذابیت داشت.»

او ادامه داد: «تینا پاکروان در اینجا حضور ندارد. او بسیار برای این فیلم تلاش کرد. از دوست عزیزم حسین پاکدل بسیار انرژی مثبت گرفتم و بازی کردن در کنارش برایم افتخار بود. امیدوارم این فیلم با مخاطب ارتباط برقرار کند. فکر می‌کنم به چنین موضوعاتی در جامعه ما تاکنون کم پرداخته شده است.»

حسین پاکدل ضمن تشکر از رضا میرکریمی که دو هفته پیش در خانه سینما گزارش مفصلی در خصوص روند برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر ارائه داده بود گفت: «به نظرم کاری که مهدی صباغ زاده و تینا پاکروان در این فیلم انجام دادند به شدت شرافتمندانه است. افتخار می‌کنم که در گوشه کوچکی از آن نقش داشتم که می‌توانم تا آخر عمر در آن احساس سربلندی کنم. متاسفانه ما عادت کردیم هر روز با شنیدن اخبار بد بیدار شویم و شب را این چنین به پایان برسانیم. همین مساله باعث شده تا دیگر نسبت به مسائل حساسیت نداشته باشیم. اما این فیلم می‌خواهد اعلام کند سینمای ما به ناهنجاری عادت نمی کند.»

خسرو نقیبی فیلمنامه‌نویس در این جلسه گفت: «به لحاظ فنی و موضوعی خانه کاغذی سعی می‌کند به سینمای قصه گو، عاشقانه و امروز نزدیک شود. این سینما خیلی تحویل گرفته نمی‌شود. تلاش کردیم این فیلم ادامه خانه خلوت باشد. خانه خلوت: فیلم نوستالژیک نسل ماست. بعد از صحبت با علی مسعودی‌نیا تلاش کردیم تا خانه کاغذی هم به فیلم نوستالژی برای این نسل تبدیل شود.»

در پایان این جلسه علی مسعودی‌نیا، دیگر فیلمنامه‌نویس خانه کاغذی نیز گفت: «نمی‌توانم خوشحالی ام را از نمایش این فیلم پنهان کنم چرا که این اولین فیلمنامه من است که به ثمر می‌رسد. ممنونم از خسرو نقیبی برای اعتمادی که به من کرد. ما سعی کردیم واقع گرا باشیم و به موضوعی بپردازیم که ارزش تالیف کردن داشته باشد. به طور کلی فیلم بی خاصیتی نباشد.»

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *