با انتخاب داوران کودک و نوجوان جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان؛

پروانه‌های زرین داوران نوجوان به برگزیدگان اهدا می‌شود

پروانه‌های زرین داوران نوجوان به برگزیدگان اهدا می‌شود
رئیس کمیته داوران کودک و نوجوان سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از پایان مرحله انتخاب ۶۹ داور کودک و نوجوان خبر داد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فرزان معظم مدیر کمیته داوران کودک و نوجوان جشنواره فیلم‌ کودک درباره این بخش توضیح داد: «از میان ۳۵۰ متقاضی نوجوان برای داوری فیلم‌های جشنواره، تعداد ۱۴۵ نفر از کودکان و نوجوانان ۹ الی ۱۵ سال برای داوری آثار بخش‌های مختلف سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوان طی چند روز گذشته در مصاحبه‌هایی شرکت کردند.»

وی افزود: «این کودکان و نوجوانان با حضور در ستاد مرکزی جشنواره در اصفهان و پاسخگویی به سوالات هیات انتخاب داوران کودک و نوجوان تلاش کردند تا در فهرست ۶۶ داور کودک و نوجوان سی‌امین دوره از جشنواره قرار بگیرند. همچنین نکته جالب توجه دیگر در این بخش حضور سه داور نوجوان توانخواه که انتخاب آن‌ها سازوکارهای خاص خود را داشته، در بین داوران نوجوان است که همگی فیلم‌های بخش سینمای ایران را داوری کرده و دو پروانه زرین برای بهترین کارگردان و بهترین فیلم را به آثار منتخب از نگاه خود اهدا خواهند کرد.»

معظم درباره ملاک‌های انتخاب داوران نوجوان نیز ادامه داد: «آشنایی با سینما و علاقه‌مند به این هنر جز معیارهایی بود که در فرم ثبت‌نام نوجوانان علاقه‌مند در نظر گرفته شده بود. فراخوان حضور در این بخش در سراسر شهر منتشر شد و ۳۵۰ نفر این اتفاق ثبت‌نام کردند. این استقبال خوب در حالی صورت گرفته است که ماه رمضان را پشت سر می‌گذاشتیم و مدارس نیز تعطیل شده بودند.»

در سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان تعداد ۳۰ داور کودک در گروه سنی ۹ تا ۱۲سال، ۳۰ داور نوجوان در گروه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال آثار بخش ملی و ۶ داور نوجوان به ارزیابی آثار بخش بین‌الملل همراه با سایر داوران سینماگر خواهند پرداخت. همچنین تعداد ۳۰ خبرنگار کودک و نوجوان نیز رویدادها و اتفاقات این رخداد سینمایی را از دریچه نگاه خود، ثبت و ضبط خواهند کرد.

سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ۹ الی ۱۵ تیر در اصفهان با عنوان «شهر دوستدار کودک» برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *