دومین حضور علی‌رضا قاسمی در جشنواره‌های بین‌المللی

راه‌یابی «وقت ناهار» به جشنواره‌ی پالم‌ اسپرینگز

راه‌یابی «وقت ناهار» به جشنواره‌ی پالم‌ اسپرینگز
فیلم کوتاه «وقت ناهار» ساخته‌ی علیرضا قاسمی در دومین حضور بین‌المللی، به جشنواره‌ی فیلم «پالم اسپرینگز» راه پیدا کرد.

فیلم‌نت نیوز: فیلم کوتاه وقت ناهار به کارگردانی علیرضا قاسمی، که در بخش مسابقه فیلم کوتاه کن نامزد دریافت نخل طلا شد، در دومین حضور بین‌المللی خود، در بخش مسابقه‌ی بیست و سومین دوره‌ی جشنواره‌ی پالم اسپرینگز اکران خواهد شد.

جشنواره‌ی پالم اسپرینگز که شورت فست (short fast) هم نامیده می‌شود همه ساله در شهر پالم اسپرینگز ایالت کالیفرنیا برگزار می‌شود و بزرگترین جشنواره‌ی ویژه‌ی فیلم های کوتاه در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود.

حضور در جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز، مقدمه‌ای برای حضور در جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینما است و این جشنواره در  22 دوره‌ای که برگزار شده است، ۹۷ فیلم کوتاه اکران کرده است که همگی، نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند.

وقت ناهار داستان دختری است که برای تشخیص هویت مادر تازه درگذشته اش به بیمارستان آمده است و برگرفته از خاطرات کودکی علیرضا قاسمی، کارگردان اثر است.

علی‌رضا قاسمی نویسنده و کارگردان این اثر است و خورشید چراغی‌پور، رویا بختیاری، سیاوش چراغی‌پور، امیر تقدیری، پیمان نعیمی و محمد امینی بازیگرانی هستند که جلوی دوربین این کارگردان بازی کردند. قاسمی تهیه‌کنندگی فیلم را هم بر عهده داشته است.

بیست‌وسومین جشنواره‌ی بین اللمللی پالم اسپرینگز، ۲۰ تا ۲۶ ژوئن  (۳۰ خردادماه تا ۵ تیرماه) در شهر پالم اسپرینگز ایالت کالیفرنیا برگزار خواهد شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *