وزیر ارشاد فیلم خانه دختر را بایگانی کرد

وزیر ارشاد فیلم خانه دختر را بایگانی کرد
در این مطلب به توقیف فیلم خانه ی دختر با دستور مستقیم وزیر ارشاد و حواشی این اتفاق پرداخته ایم.

به گزارش فیلم نت، آخرین ساخته شهرام شاه‌حسینی با نام ” خانه دختر” در حالی که قرارداد اکران گروه اریکه ایرانیان بسته بود و قرار بود پس از «این سیب هم برای تو» روی پرده رود، ناگهان با اتفاق جدیدی روبه‌رو شد. علی جنتی وزیر ارشاد با یک جمله این فیلم را بایگانی کرد و درباره آن نوشت: «اکران فیلم فعلا صلاح نیست.»

روزنامه سینما چنین گزارش داد؛حدود یک سال برای اکران فیلم «خانه دختر» تلاش شده و از جشنواره سی و سوم فیلم فجر تا کنون 4 پروانه نمایش برای آن صادر شده است، بالاخره با دستور مستقیم وزیر ارشاد بایگانی می‌شود. پیش از این، چنین اتفاقی 9 سال پیش، برای ساخته داریوش مهرجویی یعنی فیلم «علی سنتوری»  افتاده بود که با دستور محمدحسین صفارهرندی، وزیر ارشاد وقت برای همیشه از اکران بازماند.

بر اساس این گزارش آخرین بار، با توافق محمد شایسته، تهیه‌کننده این فیلم تمام سکانس‌های مربوط به  مطب دکتر حذف و دیگر بخش‌های مسئله دار کوتاه می‌شوند تا دیگر اثری از شائبه پیش آمده درباره اتفاقی میان پدر و دختر در فیلم به وجود نیاید و برای چهارمین بار، پروانه نمایش آن صادر شود. به این ترتیب، این فیلم قرار بود پس از «این سیب هم برای تو» ساخته سیروس الوند، در اریکه ایرانیان به نمایش درآید، اما این اتفاق نیافتاد و شواری صنفی نمایش، اکران آن را یک هفته عقب انداخت تا نظر وزیر ارشاد در این‌باره را جویا شود که علی جنتی در نامه‌ای به سازمان سینمایی اعلام کرد فیلم اکران نشود. دستوری که با جمله «اکران فیلم فعلا صحیح نیست» به سازندگان اعلام شد.

 باشگاه خبرنگاران جوان از قول علی جنتی، در حاشیه دیدار با وزیر اوقاف اردن نیز درباره توقیف فیلم سینمایی «خانه دختر»، اطلاعات متفاوتی در این‌باره داده است، بر این اساس وزیر ارشاد درباره توقیف «خانه دختر» چنین گفته: «این فیلم اشکالاتی داشت که منجر به توقیف آن شده و علی‌رغم اصلاحاتی که داده شده بود آن را برطرف نکردند. من با توجه به اصلاحاتی که داده بودند در آخرین مرحله فیلم را دوباره دیدم اما اصلاحات انجام نشده بود به همین خاطر ما به عقیده گذشته خود پا برجا هستیم و نمی‌توانیم به راحتی اجازه اکران این فیلم را بدهیم.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *