در پی انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت بلیت سینماها

وزیر ارشاد و رئیس انجمن سینماداران توضیح دادند

وزیر ارشاد و رئیس انجمن سینماداران توضیح دادند
سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدقاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران درباره قیمت بیلت سینماها در سال آینده توضیحاتی ارائه دادند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در پی انتشار اخبار و شایعاتی درباره افرایش قیمت بلیت سینماها تا سقف ۲۰ هزار تومان در سال آینده سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگویی بیان کرد: «ما به‌عنوان وزارت ارشاد اصلا مداخله‌ای در این کار نداریم. نهادهای صنفی  و ازجمله خانه سیما باید در این رابطه تصمیم‌گیری کنند. میان تهیه‌کننده و بازار و مخاطب باید یک رابطه منطقی برقرار شود که صنف مربوطه این تصمیم را خواهد گرفت.»

 همچنین محمدقاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران نیز درباره این شایعات گفت: «در شورای صنفی نمایش پیشنهادی مطرح شد که قیمت بلیت سینماها به شکل شناور دربیاید که این افزایش قیمت براساس توافق بین صاحبان فیلم و سینماداران اجرا می‌شود.»

او ادامه داد: «بر این اساس اگر سینمادار و تهیه‌کننده‌ای به این نتیجه رسیدند که یک فیلم این ظرفیت را دارد که قیمتش افزایش پیدا کند؛ می‌توانند قیمت بلیت را افزایش بدهند، اما این مسئله نیاز به تأیید شورای صنفی نمایش، سازمان سینمایی و خانه سینما نیز دارد.»

اشرفی افزود: «سقف قیمت بلیت هنوز تعیین نشده است، ضمن آنکه همه سینماها ملزم به افزایش بهای بلیت نیستند و آنچه که در رسانه‌ها و خبرهای غیررسمی آمده است، صحت ندارد. این پیشنهاد باید ابتدا کاملاً کارشناسی و بعد اجرا شود.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *