در برنامه هفت عنوان شد؛

واکنش فراستی به اظهارات ابراهیم حاتمی کیا/ منتقد در کنار تماشاگر و صدای بلند اوست

واکنش فراستی به اظهارات ابراهیم حاتمی کیا/ منتقد در کنار تماشاگر و صدای بلند اوست
مسعود فراستی در واکنش به اظهارات یک کارگردان گفت: منتقد در کنار فیلمساز نیست. منتفد روابط عمومی فیلم نیست. منتقد در کنار تماشاگر و صدای بلند تماشاگر است.

به گزارش فیلم نت نیوز،  مسعود فراستی منتقد پای ثابت برنامه هفت در این برنامه در واکنش به اظهارات ابراهیم حاتمی کیا گفت: فیلمسازی امروز گفت منتقدان مریض و کوراند و منتقد باید در کنار فیلمساز باشد نه مقابل او. من جواب می دهم یکی از دو علت جلونرفتن سینمای ایران همین تفکر است. حتما منتقد در کنار فیلمساز نیست. منتفد روابط عمومی فیلم نیست. منتقد در کنار تماشاگر و صدای بلند تماشاگر است.
وی افزود: کارگردان مدرن هم باید به استقبال منتقد برود و باید بداند بهترین تماشاگر فیلم، اول فیلمساز است و فیلمساز به محضی که فیلم را تمام کرد به این طرف می آید و با تماشاگر به قضاوت درباره فیلم می نشیند.
این منتقد سینما ادامه داد: فیلمساز اگر نفهمد که منتقد مخالفش است به این معنی که به فیلم بد آره نمی گوید، ناکام است. این روشن باشد که نقد هرچه صریح تر و برنده تر باشد اول به نفع فیلمساز است و بعد به نفع تربیت تماشاگر و منتقد است.
این نگاه از نقد که نقد باید کف بزند و هورا بکشد و روابط عمومی باشد، خیلی بی فرهنگی است. من به آن فیلمساز عزیز و باقی می گویم از نقد استقبال کنند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *