واکنش آتیلا حجازی به توقف اکران مستند پدرش

واکنش آتیلا حجازی به توقف اکران مستند پدرش
گفتگوی آتیلا حجازی و اظهار نظرهایش در مورد توقف اکران مستند "من ناصر حجازی هستم".

به گزارش فیلم نت، در اولین روز از جشنواره ی سینما حقیقت، مستند ” من ناصر حجازی هستم” به نمایش درآمد که با استقبال خوب مخاطبین مواجه شد. البته از اولین اکران های خصوصی این مستند، حتی قبل از نهمین جشنواره سینما حقیقت، حاشیه هایی برای آن به وجود آمده بود.

تنها یک روز بعد از اکران این مستند در گروه هنر و تجربه، به خاطر شکایت امیر قلعه نویی ، پخش این مستند متوقف شد. امیر‌حسین علم‌الهدی، روابط عمومی گروه هنر و تجربه هم ضمن تایید این موضوع، اعلام کرد که نمایش مستند “من ناصر حجازی هستم” به حالت تعلیق در آمده است.

آتیلا حجازی : چگونه می‌شود پروانه نمایش فیلمی که وزارت ارشاد صادر کرده، به علت شکایت یک شخص باطل شود؟

آتیلا حجازی، فرزند زنده یاد ناصر حجازی، که از توقف نمایش این مستند ناراحت بود؛ در گفتگو با آی سینما اینگونه اشاره کرد که : من نمی‌دانم این آقا (قلعه‌نویی) چگونه این همه نفوذ در دستگاه‌های دولتی و حکومتی دارد که قاضی بدون این‌که فیلم را ببیند دستور توقیف آن را داده است. باید مشخص شود که قاضی بر چه اساسی و با چه سندی جلوی نمایش این مستند را گرفته است؟! یعنی جناب قاضی تنها دو روز بعد از اکران، این مستند را دیده است؟!

آتیلا حجازی اینگونه ادامه داد که : چگونه می‌شود پروانه نمایش فیلمی که وزارت ارشاد صادر کرده، به علت شکایت یک شخص باطل شود؟ اگر این‌گونه است من هم فردا می‌توانم بروم از این فیلم و آن فیلم شکایت کنم و قاضی بدون دیدن فیلم‌های مورد نظر، نمایش آنها را متوقف کند؟!

حجازی معتقد است که در این فیلم مستند هیچ اتهامی به کسی نسبت داده نشده است و امیر قلعه نویی، تنها فکر می کند که در این فیلم، به او توهین شده و لقب خائن به حجازی داده شده است.

اما نکته ی جالب اینجاست که برای اولین بار حمید توسلی، وکیل مدافع قلعه نویی، خبر توقیف این مستند را رسانه ای کرد. و از توقف اکران این مستند به عنوان کادوی تولد مرحوم ناصر حجازی یاد کرد. که البته این جمله ی او هم از سوی آتیلا حجازی بی پاسخ نمانده است : من وکیل این آقا را اصلا نمی‌شناسم، اما احتمالا آدم بی‌سواد و بی‌فرهنگی است. شما طرز حرف زدن این آقای وکیل را ببینید. گفته توقیف این فیلم کادوی روز تولد ناصر حجازی است. وقتی یک خواننده این جمله را بخواند، به غیر از توهین و بی‌ادبی چیز دیگری برداشت می‌کند؟! خدا رو شکر که خداوند خوب کسانی را با یکدیگر همراه کرده و به قول معروف از لحاظ فرهنگ و شعور، خدا در و تخته را با هم جور کرده است!

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *