شوراي عالي تهيه كنندگان خبر داد؛

واسطه ها خذف شدند / فقط سامانه های vod مذاکره کنند

واسطه ها خذف شدند / فقط سامانه های vod مذاکره کنند
جلسه هیئت رئیسه شورای عالی تهیه کنندگان عصر روز گذشته 11 مرداد در محل ساختمان شماره 2 خانه سینما تشکیل شد.

به گزارش فیلم نت نیوز، جلسه هیئت رئیسه شورای عالی تهیه کنندگان عصر روز گذشته 11 مرداد در محل ساختمان شماره 2 خانه سینما تشکیل شد و حاضران به موضوعات تغییر در آئین نامه برگزاری جشن خانه سینما، تبلیغات فیلم ها و سامانه VOD پرداختند.

در این جلسه که با حضور علیرضا داوود نژاد، منوچهر شاهسواری، سید غلامرضا موسوی، سید ضیائ هاشمی، سید مسعود اطیابی، عبد الله اسفندیاری، محمد بانکی، کامران قدکچیان، مهرداد فرید و علی آشتیانی پور برگزار شد، در ابتدای این جلسه تغییرات آئین نامه برگزاری جشن خانه سینما مورد بررسی و تائید جمع قرار گرفت و مقرر شد از میان تشکل های تهیه کنندگی 25 دارور به خانه سینما معرفی شوند.

موضوع بعدی این جلسه تبلیغات فیلم ها بود که در این خصوص پیشنهاد شد شورای صنفی اکران، نمایش آنونس های برنامه های آینده را در سالن های سینما اجباری کند، همچنین مقرر شد در این راستا نمایندگان شورای عالی تهیه کنندگان در شورای صنفی اکران پیگیری های لازم را آنجام دهند.

در این جلسه همچنین پیشنهاد شد نمایندگان صنف پخش کنندگان در جلسه آتی دعوت شوند تا این موضوع و بدهی سالن های سینما و پخش کنندگان به صاحبان فیلم ها مورد بحث قرار بگیرد تا راه حل مناسب انتخاذ شود.

موضوع پایانی، رویکرد شورای عالی تهیه کنندگان به جلسه یک شنبه آینده با تجمیع کنندگان اصلی سامانه VOD بود، بر این اساس تشکل های 4 گانه تهیه کنندگی ضمن شرکت دادن اعضای خود در آن جلسه خواستار حدف واسطه ها در مذاکرات صاحبان فیلم با این شرکت ها و تشکیل صندوق حمایت از تولید محتوا برای سامانه VOD و واریز سهمی از درآمد نمایش فیلم خارجی به آن خواهند شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *