گزارش مراسم اختتامیه سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج

هیلاجی‌ها به یاد حافظ سینما عباس کیارستمی به پا خاستند و بزرگداشت رضا مجاوری

هیلاجی‌ها به یاد حافظ سینما عباس کیارستمی به پا خاستند و بزرگداشت رضا مجاوری
شب گذشته آیین اختتامیه سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج با حضور جمع کثیری از چهره‌های سرشناس سینما و تئاتر کشور برگزار شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از روابط عمومی سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج، شب گذشته، 6 اسفند ماه مراسم اختتامیه سومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج با اجرای سیاوش مفیدی در شرایطی برگزار شد که در پی استقبال پرشور علاقه‌مندان بسیاری این مراسم را ایستاده و یا نشست روی زمین نظاره کردند. این مراسم همچنین با حضور محمود کلاری، رامبد جوان، بهناز جعفری، رضا بهبودی، آتوسا قلم‌فرسایی، هادی حجازی فر، مجید برزگر، هایده صفی یاری، ایرج رامین فر، نازنین خزاعی، سهی‌بانو ذوالقدر، سعید عقیقی، کاوه سجادی حسینی، امید بنکدار، کیوان علی محمدی، مرتضی پور صمدی، حسن حسن دوست، محمد رضا دلپاک، سودابه خسروی، محمود ‌رضا رحیمی، امیر عابدی، مرتضی اسماعیل‌کاشی، نسیم ادبی، سعید آرمند، سعید پور اسماعیلی، روح الله حسینی، سعید رضویان ، آرش زاهدی برگزار شد.

در ابتدای مراسم حاضرین به یاد مارال ثروت یکی از هنرجویان سال‌های گذشته مدرسه هیلاج که در کمپانی برادران وارنر مشغول فعالیت بودند و اخیرا طی یک حادثه جان خود را از دست داده بود یک دقیقه سکوت کردند. امیر شهاب رضویان دبیر سومین جشنواره فیلم و تاتر هیلاج ضمن خیر مقدم به تمامی حاضرین در مراسم طی یک سخرانی کوتاه تاریخچه‌ای از رویدادها و انگیزه‌های شکل‌گیری موسسه و مدرسه هیلاج گفت در هیلاج ما یک خانواده هستیم. ما هنرجوهایی که داریم که 10 سال پیش فارغ التحصیل شده‌اند ولی هنوز هیلاج پاتوق آن‎هاست.

وی افزود جشنواره هیلاج در سومین دوره خود قدری گسترده‌تر شد. شرکت اکتیو و شرکت پدیده شیمی قرن جزو حامیان ما بودند که از آن‌ها متشکریم. بر این باور هستم که رابطه صنعت و هنر باید شکل بگیرد. امسال جشنواره بین هنرجویان هیلاج و فیلم‌ها و نمایش‌هایی برگزار شد که هنرجویان هیلاج در آن‌ها نقش داشتند.

پس از آن نوبت به اهدای جوایز بخش تئاتر رسید.

در این بخش تندیس و جایزه بهترین کارگردانی تئاتر توسط سعید آرمند به مینا میرزا آقا برای نمایش مهم نیست اهدا شد.

جایزه بهترین نمایش‌نامه‌نویسی توسط نسیم ادبی به تایماز رضوانی نویسنده نمایش بانک اهدا شد.

جایزه بهترین نمایش‌نامه‌نویسی اقتباسی توسط نسیم ادبی به حامد رجایی و نسیم مهماندوست نویسندگان  نمایش باغ آلبالو اهدا شد.

جایزه بهترین طراحی صحنه تئاتر را  آتوسا قلم‌فرسایی به حامد رجایی برای نمایش باغ آلبالو اهدا کرد.

جایزه بهترین بازیگر زن تئاتر توسط مرتضی اسماعیل کاشی مشترکا به ساناز مصباح برای نمایش بانک و سیمین بهفر برای نمایش عباس اهدا شد.

 جایزه بهترین نمایش‌نامه‌خوانی توسط مرتضی اسماعیل‌کاشی به مرجان هاشمی و عاطفه رضاییان  برای نمایش‌نامه‌خوانی کلفت‌ها اهدا شد.

جایزه بهترین بازیگر مرد تئاتر  توسط سهی‌بانو ذوالقدر مشترکا به محمد‌علی حسینعلی‌پور برای نمایش یه اسم یه کلمه‌ای که توش شین کاف میم داره و سپهر سلیمی برای نمایش مهم نیست اهدا شد.

محمود‌رضا رحیمی به نمایندگی ازرییس هیات داوران، جایزه بهترین تئاتر را به مینا میرزا آقا  برای نمایشمهم نیست اهدا کرد.

در ادامه بعد از اهدای جوایز بخش تئاتر بیانیه هیات داوران تاتر توسط محمود‌ رضا رحیمی رییس هیات داوران بخش تاتر قرائت شد که متن آن بدین شرح است: ضمن خسته نباشید از شرکت کنندگان در این دوره جشنواره هیات داوران به استحضار می‌رساند هیات داوران با توجه به پیگیری مجدانه و پرتلاش گروه‌ها انتخاب برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره به سختی صورت پذیرفت. این مهم نشانگر پیشرفت بارز شرکت کنندگان به نسبت سال پیشین است. گرچه به رسم هر قسم داوری هیات داوری خود را مبرا از هر نو خطا نمی‌داند پاسخ به هر نوع شاعبه در خصوص انتخاب‌های صورت گرفته را وظبفه خود می‌داند. امید که در سال‌های پیش رو جشنواره فیلم و تاتر هیلاج مسیر بالندگی را طی کند. اعضای هیات داوران سیامک احصایی، محمد مساوات، مرتضی اسماعیل کاشی، همایون ارشادی  محمود رضا رحیمی.

امیر عابدی داور بخش پوستر جشنواره نیز با حضور بر روی صحنه جوایز این بخش را اهدا کرد.

در بخش بهترین پوستر تئاتر تندیس جشنواره اهدا شد به محمد مهدی باقری برای نمایش پر که نداشتی.

در این بخش جایزه بهترین پوستر فیلم تندیس جشنواره اهدا شد به فرشید نجاریان برای فیلم کوتاه حرف‌های خط خورده.

برگزاری بزرگداشت رضا مجاوری فیلم‌بردار آثاری چون طلاق به کارگردانی گرجی عبادیا، مرثیه به کارگردانی امیر نادری و سریال سلطان صاحبقران به کارگردانی علی حاتمی دیگر بخش این برنامه بود. در این بخش مجید بزرگر و امیر شهاب رضویان خاطراتی از سال‌های نخستین ورودشان به سینمای و فیلم‌های کوتاهی که ساخته بودند و حمایت‌های رضا مجاوری از آن‌ها بازگو کردند. امیر شهاب رضویان ضمن اشاره به اهمیت برگزاری بزرگداشت‌هایی اینچنین برای چهره‌های قدیمی و بنیانگذاران سینمای ایران گفت: این آدم‌ها بودند که سینمای ایران را بنا نهادند و مهم‌تر از آن در روزگاری که سینماها زیر سلطه فیلم‌های آمریکایی بود مردم را با سینمای ایران آشنا کرده و آشتی دادند. رضا مجاوری نیز به خاطر این مراسم از همه جوانان سینمای ایران تشکر و برای آن‌ها آرزوی موفقیت کرد.

محمد رضا دلپاک که به همراه حسن حسن دوست برای اهدای جایزه بهترین صدا روی صحنه آمده بود با اعلام افتخار از همکاری‌اش در پنج فیلم با عباس کیارستمی از حاضرین خواست به احترام او یک دقیقه ایستاده وی را تشویق کنند.

پس از آن جوایز بخش فیلم اهدا شد.

تندیس جشنواره توسط  سودابه خسروی اهدا شد به ایمان کسرایی و سحر میرزاءانی فر برای فیلم کوتاه عروسک‌های خیس.

تندیس جشنواره توسط  ایرج رامین فر و نازنین خزاعی اهدا شد به نسیم ملکی برای فیلم کوتاه حرف‌های خط خورده.

تندیس جشنواره توسط  حسن حسن دوست و محمد رضا دلپاک اهدا شد به زهره علی اکبری و حسام مژده‌ای نیا برای فیلم کوتاه ایستگاه.

تندیس جشنواره توسط  هایده صفی یاری اهدا شد به مستانه مهاجر برای فیلم کوتاه برای فیلم کوتاه زیر سقف این خانه خاظره‌ای مدفون است.

تندیس جشنواره توسط رضا بهبودی اهدا شد به پانته‌آ قدیریان برای فیلم کوتاه نمایشنامه.

تندیس جشنواره توسط  بهناز جعفری اهدا شد به محسن مروی برای فیلم کوتاه نمایشنامه.

تندیس جشنواره توسط مرتضی پور صمدی اهدا شد به وحید ابراهیمی برای فیلم کوتاه های لایت.

تندیس جشنواره توسط  مجید برزگر اهدا شد به عاطفه رحمانی برای فیلم کوتاه فوت وقت.

تندیس جشنواره توسط امید بنکدار و کیوان علی محمد اهدا شد به ساسان کریمی برای فیلم کوتاه خیالباف.

جایزه بهترین فیلم تجربی ضمن تقدیر از فیلم کوتاه نویز به کارگردانی حمید رضا احمدی و حامد احمدی، توسط کاوه سجادی حسینی اهدا شد به فیلم کوتاه احوالات سگی به کارگردانی مسعود معین‌آبادی.

جایزه بهترین مستند کوتاه توسط هادی حجازی‌فر اهدا شد به مستند کوتاه ملودی‌های شهر به کارگردانی ساسان کبیری.

تندیس بهترین فیلم جشنواره توسط سعید عقیقی اهدا شد به شهرزاد دادگر برای فیلم کوتاه های لایت.

جایزه ویژه داوران توسط  محمود کلاری اهدا شد به امیر صالحی برای فیلم کوتاه نمایشنامه.

تندیس بهترین فیلم از نگاه تماشاگران توسط  رامبد جوان اهدا شد به مهدی حیدری برای فیلم کوتاه بندباز.

بعد از اهدای جوایز بخش فیلم بیانیه هیات داوران بخش فیلم جشنواره که توسط محمود کلاری خوانده شد که متن آن به این شرح است: «هیات داوران بخش مستند، تجربی و داستانی سومین جشنواره فیلم و تاتر هیلاج،  باتاکید بر اهمیت اختصار و ایجاز در فیلم کوتاه در این زمینه خود را پیشگام می‌داند و تنها به ستایش خلاقیت در تعدادی از آثار داستانی ارایه شده در جشنواره بسنده می کند؛ ضمن آنکه پاره‌ای نواقص مشترک میان بسیاری از فیلم های کوتاه نمایش داده شده در این جشنواره، با آثار بلند سینمای حرفه ای، امری بدیهی و قابل یادآوری به نظر می‌رسد. به امید آثاری بهتر و جشنواره ای پربارتر، هیات داوران سومین جشنواره فیلم‌های کوتاه هیلاج ، رضا بهبودی، بهنام بهزادی، سعید عقیقی به ریاست محمود کلاری»

امیر شهاب رضویان در پایان مراسم ضمن تقدیر و تشکر دوباره از تمامی حاضرین و دست اندرکاران و حامیان هیلاج و جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج از دیروز تا به امروز تا سال آینده و برگزاری چهارمین جشنواره برای همه آرزوی موفقیت کرد. عکس یادگاری حاضرین در مراسم پایان بخش مراسم اختتامیه سومین جشنواره فیلم و تاتر هیلاج بود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *