رضا میرکریمی :

نیازی به رو در رو قرار دادن جامعه پزشکی و هنری نیست

نیازی به رو در رو قرار دادن جامعه پزشکی و هنری نیست
رضا میرکریمی در مراسم تشییع جمشید ارجمند (منتقد و نویسنده) نسبت به برخی حواشی بوجود آمده در پرونده پزشکی کیارستمی سخن گفت و موضع خانه سینما را اعلام کرد.

به گزارش فیلم نت نیوز، مدیرعامل خانه سینما در این مراسم که 27 تیر ماه در خانه سینما خیابان وصال برگزار می‌شد در سخنانی با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته اهالی سینما حقیقتا عزادار بودند، گفت: برگزاری چنین مراسم‌هایی کمترین کاری است که می‌توانیم در فراغ این عزیزان انجام دهیم و جای آنان هرگز پُر نخواهد شد.

او ادامه داد: وقتی می‌گوییم کسی ادیب بوده یعنی ویژگی‌ها و مهارت‌های زیادی داشته که این‌ها یک شبه به دست نمی‌آیند. جمشید ارجمند منتقد، نویسنده، مترجم و شاعر بود و به جرأت می‌شود واژه ادیب را برای او بکار برد، او جلوه‌ای از ادب بود که ما را ترک کرد.

مدیرعامل خانه سینما فرصت را در جمع اهالی سینما و رسانه غنیمت شمرد و با بیان اینکه با ادب بودن یعنی قدم زدن در مدار اعتدال و احترام به دیگران، اظهار کرد: متأسفانه در روزهای اخیر شاهد اتفاقاتی درباره پیگیری پرونده پزشکی عباس کیارستمی بودیم. من از همین جا موضع خانه سینما را اعلام می‌کنم که این موضوع چندان فوری نیست و می‌شود با صبر و حوصله آن را پیگیری کرد و نیازی به رودررو قرار دادن جامعه پزشکی و جامعه هنری نیست. در این زمینه هر کار جمعی یا فردی اگر قرار است انجام شود حتما با خانه سینما هماهنگ شود تا به بهانه پیگیری این اتفاق، شاهد اتفاق ناخوشایند دیگری نباشیم.

در حالی پیکر جمشید ارجمند منتقد قدیمی سینما با حضور اهالی سینما و منتقدان از خانه سینما به آرامگاه ابدی‌اش بدرقه شد که تعدادی از همکاران و دوستان این منتقد پیشکسوت درباره او صحبت کردند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *