نگرانی امین تارخ از بازیگریابی تلگرامی

نگرانی امین تارخ از بازیگریابی تلگرامی
در این مطلب نظرات جالب و البته کارشناسانه ی امین تارخ درباره ی انتخاب بازیگر از راه دور را ببینید.

به گزارش فیلم نت، اخیرا نوعی بازیگر یابی اینترنتی و تلگرامی بین کارگردانهای کشورمان استفاده می شود. فراخوان اصغر فرهادی برای این مطلب که بازیگران علاقمند از بازی خودشان فیلم تهیه کنند و بفرستند یا فراخوان اخیر علیرضا داودنژاد هم در نوع خودش جالب بود.

امین تارخ که خودش ید طولانی در پیدا کردن بازیگران جوان و معرفی آنها به سینما و تلویزیون دارد، به این موضوع واکنش نشان داده و آن را نوعی بی احترامی به بازیگری می داند. او این گونه کارها را جو سازی و تبلیغ رایگان برای فیلم دانسته و البته این نگاه را خطرناک تلقی می کند.

این بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در گفتگو با ایلنا بیان کرد : فرهنگ درست استفاده از اپلیکیشنهای امروز در فضای مجازی در کشور ما هنوز به درستی جا نیافتاده و گاهی بجای آنکه از آنها به درستی استفاده کنیم، اسیر استفاده های غلط می شویم. او معتقد است که بازیگری یک مقوله ی پیچیده و البته آموختنی است. حالا اینکه از طریق تلگرام چگونه این مولفه ها قرار است دیده شود، معلوم نیست. او می گوید که ما باید ببینیم دنبال چهره ی افراد هستیم یا اینکه فن بیان و حرکات بدن و … که در بازیگری بسیار مهم هستند هم از این طریق می توان مورد ارزیابی قرار داد.

او به طور کلی نه تنها این روند را مناسب نمی بیند بلکه معتقد است اگر این شیوه باب شود، مسیر بازیگری به سمت و سوی خوبی نخواهد رفت. تارخ خاطر نشان کرد این شکل از بازیگریابی برای آن دسته از جوانهایی که به کلاسهای بازیگری می روند و با صبر و حوصله آموزش می بینند، نوعی اهانت است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *