منوچهر محمدی در گفتگو با فیلم نت نیوز:

نگاه اقتصادی به «مارمولک 2» ندارم / «طلا و مس» فیلم ملتهبی بود / از تکرار برخوردهای تند با مارمولک نمی ترسم/ قصه ی خوب شرط ساخت «مارمولک 2»

نگاه اقتصادی به «مارمولک 2» ندارم / «طلا و مس» فیلم ملتهبی بود / از تکرار برخوردهای تند با مارمولک نمی ترسم/ قصه ی خوب شرط ساخت «مارمولک 2»
تهیه کننده فیلم «مارمولک» با بیان اینکه از برخورد های تند با مارمولک نمیترسم گفت: ما نباید چیزی را سانسور کنیم بلکه طرف مقابل باید ظرفیت تحمل پذیری خود را افزایش دهد.

منوچهر محمدی تهیه کننده فیلم هایی چون «مارمولک» و «طلا و مس» در گفتگو با فیلم نت نیوز، در پاسخ به این سوال که شما اعلام کردید که «مارمولک 2» ساخته نمی شود در حالی که کمال تبریزی کارگردان قسمت اول این فیلم اعلام کرده بود که این فیلم مورد تقدیر رهبری قرار گرفته بود؟ چرا به فکر ساخت قسمت دوم آن نیستید؟ گفت: دلیل اینکه من اعلام کردم هنوز تصمیمی برای ساخت «مارمولک 2» نگرفته ام کاملا درست است، به این دلیل که اگر قرار است روزی به این موضوع فکر کنیم، قسمت دوم قطعا باید از «مارمولک 1» خیلی قوی تر باشد و وارد حوزه هایی بشود که همان جذابیت و تاثیر گذاری را داشته باشد.

وی افزود: تا زمانی که من به قصه ی خوبی دست پیدا نکنم صرفا به خاطر نگاه اقتصادی اقدام به ساخت آن نمی کنم چون در مارمولک 1 من اصلا نگاه اقتصادی نداشتم و اصلا تصورم نمی کردم که استقبال خوبی از آن بشود، هر چند که متاسفانه اکران فیلم بعد از 15 روز متوقف شد و اگر اکران طبیعیش ادامه داشت می توانست سالها رکورد استقبال مخاطب را به خودش اختصاص بدهد.

تهیه کننده «مارمولک1» ادامه داد: این موضوع جزو اصول من است که اگر کاری موفق بود نباید به خاطر نگاه تجازی به دنبال ساخت ورژن 2 آن باشیم و حتما «مارمولک2» باید قوی تر از مارمولک 1 باشد.

منوچهر محمدی در پاسخ به این سوال که آیا مخالفت ها در سال 1382 باعث شده برای ساخت قسمت دوم این فیلم کمی احتیاط کنید؟ گفت: نکته اول اینکه فکر و طرح فیلم مارمولک از من بود، من طرح کامل را نوشتم و از آقای قاسم خانی خواستم تا فیلمنامه کامل را بنویسد و اینکه بعد از این فیلم من جسارت به خرج دادم و فیلم «طلا و مس» را ساختم، دلیلش این بود که من از چیزی نترسیدم و اتفاقا موضوع «طلا و مس» هم موضوع ملتهبی بود و وارد زندگی یک روحانی می شد.

وی افزود: ما نباید چیزی را سانسور کنیم بلکه طرف مقابل باید ظرفیت تحمل پذیری خود را افزایش دهد، اینکه قصه ای باشد که ویژگی های هنری و نمایشی را داشته باشد و هم یک حرف مهمی را بیان کند برای من مهم است، حرف «مارمولک1» این بود که خطری برای این لباس وجود دارد بیانگر این بود که برخی شاید از این لباس سوء استفاده کنند و حرف بزرگتری می زد که دین می تواند به به پوشش برای برخی افراد تبدیل شود تا هرکاری دلشان میخواهد انجام دهند.

تهیه کننده «طلا و مس» گفت: در این سالها افراد زیادی را دیده ایم که چهره ای مذهبی داشتند ولی دست به خلاف های بزرگی شدند مانند خاوری در بانک ملی که نمونه ای از چنین رفتارهایی است.

محمدی با بیان اینکههنوز به قصه خوبی نرسیده ام و  اگر به قصه خوبی برسم حتما به ساخت «مارمولک 2» فکر میکنم، گفت: من ترجیح میدهم ایده فیلم را خودم کامل کنم و بعدا نویسنده فیلمنامه را دعوت به همکاری کنم.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *