ناصر هاشمی:

نمی‌گذارم سینما مرا له کند

نمی‌گذارم سینما مرا له کند
ناصر هاشمی بازیگر فیلم «برادرم خسرو» می‌گوید اگرچه در سینما همه چیز آماتوری پیش می‌رود اما او برای رسیدن به یک نقش متفاوت حاضر است همچنان صبر کند.

به گزارش فیلم نت نیوز، ناصر هاشمی با فیلم «برادرم خسرو» در جشنواره فیلم فجر و همچنین جشنواره جهانی فجر حضور داشت، توانست توجه بسیاری را به خود جلب کند. فیلمی که بعد از نمایش، باعث شد عده بسیاری از حضور نداشتن آن در بخش مسابقه جشنواره فجر اظهار تعجب کنند.

خود او در این‌باره می‌گوید: خیلی‌ از اهالی سینما و آقای افخمی هم تعجب کردند که چرا این فیلم به بخش سودای سیمرغ راه پیدا نکرده است.»

بازیگر «روزگار قریب» همچنین درباره علت حضورش در فیلم «برادرم خسرو» اظهار می‌کند: «داشتم زندگی‌ام را می‌کردم که با من برای این فیلم تماس گرفتند. دیدم سناریوی خیلی خوبی است و همه افرادی که به عنوان عوامل فیلم حضور دارند، افرادی دوست‌داشتنی و متفاوتند. شهاب حسینی، بیتا فرهی و مجموعه‌ای از ستارگان در این فیلم حضور داشتند و برای من یک شانس بود که این اتفاق افتاد. کارگردان فیلم هم جوان بسیار بافرهنگ و با شخصیتی بود و از سوی دیگر شهاب حسینی اصرار داشت من در این فیلم باشم.»

بازیگر «خانه پدری» درباره شهاب حسینی و بازی‌اش می‌گوید: «او پدیده عجیب و غریبی‌ست. بسیار دوست‌داشتنی با پیچیدگی‌های عجیب. یک هنرمند، مدیر خیلی خوب و انسانی که برای همکاران و حرفه‌اش احترام بسیاری قائل است.»

هاشمی تاکید می‌کند: «شهاب حسینی قراردادی با شرکت «شهر فرش» داشت که برایش تبلیغ کند اما از آن پول برای این فیلم سرمایه‌گذاری کرد. این، خیلی مهم است که بازیگری از درآمدش به منظور تبلیغات برای سینما خرج کند. شاید بتوان گفت یک کار باورنکردنی انجام داده که در این روزگار با تفکرات مادی‌گرایانه، از پولش گذشته تا کارگردان‌های جوان فیلم بسازند و اتفاقا نتیجه‌اش هم بسیار خوب شده.»

وی همچنین می‌گوید: «به نظرم آدم باید خیلی عاشق حرفه و همکارانش باشد که این کار را انجام دهد. شهاب حسینی ایده‌هایی دارد که می‌تواند از او یک مدیر خوب سینمایی بسازد و امیدوارم روزی این اتفاق بیفتد تا برای ارتقا بخشیدن به صنف خودمان تلاش کند.»

او درباره آشنایی‌اش با این بازیگر هم اظهار می‌کند: «ظاهرا خودشان به کارگردان فیلم گفته بودند من باشم و خلاصه شانس من بود که در این کار حاضر شوم. من و آقای حسینی در «خانه پدری» همدیگر را دیده بودیم و قبل از آن فقط دورادور از هم شناخت داشتیم.»

هاشمی همچنین درباره شرایط کار در این فیلم می‌گوید: «این کار جزو معدود کارهای خوبی بود که برایش زمان داشتیم. چون احسان بیگلری من را از نزدیک نمی‌شناخت یک روز هنگام فیلمبرداری به من گفت با هم به یک اتاق برویم. من هم رفتم و دیدم دارم بخشی از سریال «روزگار قریب» را تماشا می کند. می‌گفت این سریال را تازه دیده و تاکید می‌کرد چقدر در این سریال خوب هستید. از آنجایی که شهاب حسینی من را معرفی کرده بود او به تماشای کارهای من نشسته بود و زمانی طول کشید تا مطمئن شود من به درد این نقش می‌خورم.»

از نظر این بازیگر نقشش در «برادرم خسرو» بسیار نقش پیچیده‌ای است: «نقش بسیار سخت و پیچیده‌ای بود و کارگردان حق داشت که بگوید چطور باید آن را بازی کنم. من هم همراه شدم و آرام آرام جلو رفتم. در فیلم، برادر بزرگ‌تر گرفتاری‌های کاری دارد که مخفی است. نمی‌خواهم درباره قصه صحبت کنم چون لو می‌رود و در زمان اکران عمومی بیشتر درباره آن صحبت خواهم کرد اما مشکلات برخی افراد به نظر نمی‌آید و چهره دیگری از خود به تماشاچی نشان می‌دهند. این شخصیت عمق زیادی دارد و البته سناریو آنقدر خوب بود که هر کس هم جای من بود تلاش می‌کرد نقش را متفاوت ایفا کند.»

هاشمی همچنین درباره شرایط سینما و دلایلی که باعث شده کم کار باشد می‌گوید:‌ «من همه همکارانم رادوست دارم و نمی‌خواهم به کسی بی‌احترامی کنم اما در سینمایی که ما داریم و یکی دو زار و دیگری پنج زار برای فیلمش هزینه می‌کند همه چیز آماتوری پیش می‌رود و متاسفانه هیچ وقت به صورت جدی از سوی حاکمیت پشتیبانی نمی‌شود و در این شرایط معمولا تهیه‌کننده به خاطر پولی که هزینه کرده به دنبال این است که تا سرمایه‌اش برگرد. خب در این شرایط من شاید پولساز نباشم و به خاطر همین به افراد دیگری پیشنهاد می‌دهند.»

با این حال او معتقد است که مردم دیگر دنبال دیدن ستاره‌ها نیستند:‌ «خوشبختانه هر چه جلوتر می‌رویم فیلم‌هایخوب پرطرفدار می‌شوند و بازیگران خوب ما دیگر آن چهره‌های خوش تیپ و مردم‌پسند نیستند.»

او که سابقه طولانی در زمینه بازی در سریال‌های تلویزیون دارد درباره این مدیوم نیز معتقد است: «در این مدت نقش‌هایی به من پیشنهاد می‌شد که نخ‌نما شده بود. تلویزیون هم یا آدم سفید دارد یا سیاه.»

بازیگر سریال «پدر سالار» درباره ادامه حضورش در سینما هم می‌گوید:‌ «استقبال مردم از سینما نشان داد که فیلم‌های خوب هنوز طرفدار دارند. همین که مردم فیلم‌هایی مثل «ابد و یک روز» یا «بادیگارد» را ببینند و از آن خوششان بیاید تبلیغ دهان به دهان می‌کنند و در نتیجه شاهد اتفاقی هستیم که در عید رخ داد. من هم ترجیح می‌دهم برای رسیدن به نقش خوب صبر کنم. نمی‌خواهم سینما مرا له کند، کلاس می‌روم، ورزش می‌کنم و آمادگی خودم را حفظ می‌کنم تا بالاخره به آن چیزی که مد نظرم هست برسم.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *