کیانیان در برنامه هفت:

نقش یک خواننده را در فیلم جدید پور احمد بازی خواهم کرد/وزارت ارشاد باید پژوهشکده سینمایی ایجاد کند

نقش یک خواننده را در فیلم جدید پور احمد بازی خواهم کرد/وزارت ارشاد باید پژوهشکده سینمایی ایجاد کند
بازیگر فیلم «کفشهایم کو؟» از بازی در جدید ترین فیلم کیومرث پور احمد که در حال نگارش فیلم نامه است در نقش یک خواننده خبر داد.

به گزارش فیلم نت نیوز، رضا کیانیان بازیگر فیلم جدید کیومرث پور احمد به نام «کفشهایم کو؟» باحضور در برنامه هفت درباره فیلم بعد خود در برنامه هفت که در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر بصورت زنده از شبکه 3 تلویزیون پخش می شود گفت: کیومرث پوراحمد فیلمنامه جدیدی در دست نگارش دارد که از من خواسته در آن بازی کنم و گفته باید خواننده باشی! اما من هیچ وقت در زندگی ام فکر نمی کردم بتوانم خواننده باشم، چون همیشه فکر می کردم صدایم برای ترساندن بچه ها خوب است.

وی افزود: من در تمام فیلم هایی که در عمرم بازی کردم، از استرس روز اولش یک جوش روی دماغم می زد و بعد که فیلم تمام می شود اضطراب دارم تا اکران تمام شود. لذا هیچ وقت سر مونتاژ نمی روم چون هم خود مردد می شوم و هم تدوین گر را مردد می کنم.

گفتم مدرسه عالی سینما یعنی چی؟

کیانیان در خصوص مدرسه عالی سینما، گفت: ما مدراس هنری مان زیادی سر رفته است. من خطاب به آقای ایوبی گفته بودم که چرا مدرسه جدیدی تاسیس می کنید؟ مدرسه عالی سینما یعنی چی؟ آقای حسینی از من خواستند که کمک شان کنم. گفتم هدف تان چیست؟ گفتند در مرتبه اول برای به روز شدن اصناف سینمایی ورک شاپ هایی خواهیم گذاشت. گفتم این که وظیفه خانه سینماست، این امکان را به آنها بدهید. بعد گفتند می خواهیم سینماگر تربیت کنیم، چون سطح آموزش فعلی پائین است. گفتم خب این کمک را به مدارس موجود کنید تا سطح آموزش آنها بالا برود.

وزارت ارشاد باید پژوهشکده سینمایی راه بیاندازد

بازیگر فیلم «کفشهایم کو؟» ادامه داد: آن چیزی که وظیفه ارشاد است و ما در کشور کم داریم پژوهشکده است، پژوهشکده سینمایی راه بیاندازید. در سینمای ما چندین سوال بی جواب مانده است. چرا این فیلم نمی فروشد چرا می فروشد؟ از چه بازیگری استفاده کنیم و از چه بازیگری استفاده نکنیم؟ فیلمنامه باید چگونه باشد؟ آن چیست در سینمای ما که در دنیا آن را تدریس می کنند اما خود نمی دانیم؟ آیا تاکنون درباره کارگردانان بزرگ ما تحقیق شده است؟ اینها همه سوال های بی جوابی است که وظیفه آن پژوهشکده است تا تجربه های انجام شده را تکرار نکنیم. اینچنین سرمایه ما هدر نمی رود.

مدیون هیچکس نیستم

در بخش دیگری از این میزگرد کیومرث پور احمد کارگردان فیلم «کفشهایم کو؟» گفت: خود را در سینما مدیون هیچ کس نمی دانم، بجز نادر ابراهیمی که اولین معلمم بود و با بخل و تنگ نظری بیگانه بود و به من میدان داد تا جلو بروم. میدان دادن او من را 15 سال در تجربه سینما به جلو پرت کرد. یکی هم مدیون همسرم که 28 ساله من را تحمل می کند با این شغلی که هیچ چیزش نرمال نیست.

وی در مورد بازی رضا کیانیان در نقش یک آلزایمری گفت: جولیان مور از رضا کیانیان یاد بگیرد که چگونه نقش یک آلزایمزی را بازی کند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *