نظر رامبد جوان در مورد مستند سازان کشور – فیلم نت

نظر رامبد جوان در مورد مستند سازان کشور – فیلم نت
نظر رامبد جوان در مورد مقوله ی مستندسازی و چشم انداز مستندسازان ما از نگاه او.

به گزارش فیلم نت، همیشه مقوله ی مستند سازی شرایط خودش را داشته است. کسانی که در این عرصه کار می کنند می دانند که باید با کمترین بودجه و البته با زحمات بسیار زیاد اثری را تولید کنند. اما تولید فیلم مستند عشق و علاقه ی فراوانی هم می خواهد، زیرا در این عرصه خبری از دیده شدن مثل سینمای معمول و داستانی نیست .

حالا نظر رامبد جوان که تجربه ی کارگردانی چندین فیلم سینمایی را دارد در مورد فیلمسازان عرصه ی مستند ، در نوع خودش جالب است .

به گزارش روابط عمومی جشنواره “سینماحقیقت” رامبد جوان اظهار داشت: شاید چیزی که می‌گویم، قطعی نباشد اما فیلم‌سازان کوتاه و مستندسازان ما که یاد گرفتند با بودجه کم فیلم بسازند، موفق‌ترند. معمولاً پول و بودجه‌های فراوان از جانب افرادی به فیلم‌ها اختصاص داده می‌شود که شناخت کمتری نسبت به حوزه‌ای که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، دارند. سرمایه‌گذاران به دلیل در دست داشتن اعتبار مالی تصور می‌کنند اجازه دخالت، نظر دهی و گنجاندن سلیقه خود را در فیلم دارند و این آسیب‌زننده است. در این میان شاید فیلم‌ساز هم اعتماد به‌نفس کمتری برای پیشروی پیدا کند. بنابراین پروژه‌هایی که بودجه‌های شخصی و کوچک به آن اختصاص داده می‌شود، اصولاً موفق‌ترند.

علاوه بر این رامبد جوان معتقد است که هنوز جا برای کار کردن و تولید مستندهای زیست محیطی وجود دارد زیرا به عقیده ی او ،ما در زمانی زندگی می کنیم که زمین در حال نابودی است.

رامبد جوان در پایان گفت : باید ابعاد مستندسازی آن‌قدر گسترده شود که تمام مردم مخاطب آن شوند. به عقیده من دوران سخت و عجیبی را در جهان می‌گذرانیم و مستندسازان می‌توانند برای ما روایت کنند که ما آدم‌ها با جهان خود و موجودات چه می‌ کنیم.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *