در پی تغییر مدیریت سازمان سینمایی

نامه‌ی تهیه‌کننده‌ی پیشکسوت سینما خطاب به ایوبی و حیدریان

نامه‌ی تهیه‌کننده‌ی پیشکسوت سینما خطاب به ایوبی و حیدریان
غلامرضا گمرکی تهیه‌کننده فیلم‌هایی همچون «تارزن و تارزان»، «ذوب شدن پادشاه»، «سرتو بدزد رفیق»، «این زن حرف نمی‌زند» و... نامه‌های جداگانه‌ای خطاب به حجت‌الله ایوبی رئیس سابق سازمان سینمایی و محمدمهدی حیدریان رئیس فعلی سازمان سینمایی نوشت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز در متن نامه این تهیه‌کننده به حجت‌الله ایوبی آمده است:

جناب آقای دکتر ایوبی
باسلام و عرض ادب
شک ندارم که زحمات ارزشمند شما طی سه سال و اندی بر هیچ یک از اهالی نجیب، باانصاف و خداشناس سینمای ایران پوشیده نیست. تلاش بی وقفه جنابعالی در به ثمر رسانیدن آنچه تشخیص دادید برای سینمای ملی ایران ضروری و لازم است ستودنیست و نیازی به برشمردن آنها نیست.

کسانی که وجدان بیدار دارند و به درستی عملکردهای شما را قضاوت می‌کنند هرگز کوشش و تلاش شبانه‌روزی شما را از یاد نخواهند برد که چگونه با مشکلات عدیده سینما، دست و پنجه نرم کردید و با تدبیر و اندیشه موفق شدید فروش فیلم‌های وطنی را نسبت به سال قبل افزایش دهید.

به هر حال اینجانب بعنوان عضوی از خانواده بزرگ سینما با بیش از ۴۹ سال سابقه مستمر در هنر هفتم به سهم خود از زحمات و تلاش‌های صادقانه جنابعالی که سینما را در حد توان و بضاعت خود احیا نمودید سپاسگزاری نموده توفیق روز افزون شما را در مسئولیت‌هایی که قطعا پیش رو خواهید داشت از خدای بر حق خواستارم.

با آرزوی سلامتی: غلامرضا گمرکی»

او همچنین در نامه دیگری خطاب به محمد مهدی حیدریان نوشته است:

برادر عزیز جناب آقای مهندس حیدریان
با سلام و عرض ادب
قبل از هر سخن، ابتدا انتصاب شایسته شما را بعنوان ریاست سازمان سینمایی کشور تبریک عرض نموده سلامتی و توفیق روزافزون جنابعالی را در راه خطیری که پیش رو دارید از خداوند توانا خواستارم. قطعا خدمات ارزشمند و ارزنده شما در سال‌های گذشته همچنان در ذهن اهالی شریف سینما باقی بوده و همواره یاد ایام نه چندان دور برایشان خوشایند و خاطره‌انگیز است.

شک ندارم که زحمت‌کشان سینما، همچنان به توانمندی دلسوزی و تعهد شما نسبت به سینمای ایران اعتقاد راسخ دارند. امید است همچون گذشته به عملکردهایتان زبانزد سینما گران بوده و هست با سعه صدر، قدرت و اقتدار سینما را آن‌طور هدایت بفرمایید که ضمن رضایت بینندگان از فیلم‌های وطنی روز به روز بر تعداد تماشاگران آن افزوده گردد.

بدون تردید حضور حضرتعالی نه تنها باعث خشنودی اهالی هنر شده است بلکه انتظار دارند شرایط صدور پروانه ساخت سهل‌تر، راه برای جوانان با استعداد فیلمساز هموارتر و فیلم‌های بدون بازیگران سوپراستار مثل دوران گذشته که دستور داده بودید: فیلم‌های دارای پروانه نمایش بایستی بر اساس تاریخ پروانه نمایش به نوبت اکران شوند، بدون اما و اگرهای فعلی به نمایش درآیند.

ضمن قدردانی از تلاش‌های جناب دکتر ایوبی، امید است بازگشت مجدد جنابعالی نیز سبب آشتی سینما با صداوسیما شود که هر دو سازمان از آن این مرز و بوم است.

با آرزوی سلامتی: غلامرضا گمرکی»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *