آخرین آمار میهمانان خارجی جشنواره جهانی فجر اعلام شد

۳۵۰ میهمان خارجی به جشنواره‌ی جهانی فجر می‌آیند

۳۵۰ میهمان خارجی به جشنواره‌ی جهانی فجر می‌آیند
جشنواره‌ی جهانی فجر امسال میزبان، سینماگران، مديران جشنواره‌ها و خريداران و فروشندگان فيلم از ۶۶ کشور دنیاخواهد بود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛‌ جشنواره جهانی فیلم فجر امسال بیش از ۳۵۰ میهمان خارجی خواهد داشت که از ۶۶ کشور جهان به ایران می‌آیند.
علیرضا شجاع نوری سخنگوی جشنواره جهانی با اعلام این خبر توضیح داد: «میهمانان جشنواره از ٣١ کشور آسیایی، ٢٣ کشور اروپایی، ۶ کشور آفریقایی، ۵ کشور از قاره آمریکا و استرالیا خواهند بود که در این میان از ٢۴ کشور اسلامی نیز میهمان داریم. »
شجاع‌نوری درباره‌ی تخصص میهمان‌هایی که در جشنواره حضور پیدا خواهند کرد، گفت: «میهمانان جشنواره چند گروه هستند؛ کارگردانان، فیملنامه نویسان، بازیگران، جلوه‌های ویژه تصویری، تهیه کنندگان، مدیران فستیوال‌ها و خریداران و فروشندگان فیلم از جمله میهمانان جشنواره خواهند بود.بخشی از میهمانان نیز استعداد‌های فیلمسازی زیر ٢٧ سال سن هستند که نیمی از آنها از ایران ( ۵۵ نفر از همه استانهای کشور) و ۵۵ نفر نیز از کشورهای مسلمان منطقه و آسیا و سایر کشورها هستند که در بخش دارالفنون شرکت می کنند. »
شجاع نوری  درباره آخرین وضعیت باشگاه جشنواره جهانی هم توضیح داد: «تاکنون بیش از ١۵ هزار نفر در باشگاه جشنواره ثبت نام کرده‌اند. این آمار رو به افزایش است و پیش‌بینی شده اعضای باشگاه از تسهیلات رزرو و تخفیف در خرید بلیط و همچنین امکان بهره‌برداری از گزیده‌های جشنواره به‌صورت ویژه برخوردار شوند.»

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۸ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *