با حضور شهرام مکری و رضا درمیشیان

میزگرد «سینمای ایران؛ داخل و خارج» در پاریس برگزار می‌شود

میزگرد «سینمای ایران؛ داخل و خارج» در پاریس برگزار می‌شود
در میزگرد «سینمای ایران‌؛ داخل و خارج» قرار است ویژگی‌های سینمای ایران و تفاوت‌های فیلم‌های فیلمسازان ایرانی داخل ایران و فیلمسازان ایرانی خارج از ایران بررسی می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ در حاشیه‌ی هشتمین دوره‌ی جشنواره‌ی «فوروم دز ایماژ» (forum des images) فرانسه، میزگرد سینمای ایران با عنوان «سینمای ایران ؛ داخل و خارج» با حضور رضا درمیشیان و مکری از فیلمسازان ایرانی داخل کشور و ساناز آذری و بانی خوشندی از فیلمسازان ایرانی مقیم خارج از کشور بررسی خواهد شد.

میزگرد «سینمای ایران ؛ داخل و خارج» جمعه 5 آذر ( 25 نوامبر) راس ساعت 18 در سالن سیصد شهر پاریس برگزار می‌شود. در هشتمین دوره‌ی جشنواره‌ی «فوروم دز ایماژ» (forum des images) همچنین فیلم‌های «عصبانی نیستم» و «لانتوری» از رضا درمیشیان و «ماهی و گربه» از شهرام مکری به نمایش درآمده و مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت. مجری این برنامه بامشاد پورولی خواهد بود.

در توضیح این بخش از جشنواره‌ی «فروم دز ایماژ» در سایت جشنواره آمده است: «سینمای ایران هیچ‌گاه از نمایش اکتشافات زیبا به مخاطبان باز‌نایستاده است. نسل جوان سینماگران ایرانی هم‌اکنون با تصاویری از چهار گوشه‌ی جهان تغذیه می‌شود و شادمانه تخیل، قواعد و تاثیرات سینمایی از اینجا و آنجا می‌آمیزد و از این میان صدای خود را می‌سازد. سینمای ایران که مولفان بزرگ زیادی تقدیم هنر هفتم کرده، اکنون با ظهور نسلی جدید از سینماگران مستقل وپرانرژی اکتشافاتی زیبا و مهیج را پیش روی مخاطب می‌گذارد.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *